Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

 проблем с пишкане

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
sisi_
Шънуншъ
Шънуншъ
sisi_


Female
Местожителство : Плевен

проблем с пишкане Empty
ПисанеЗаглавие: проблем с пишкане   проблем с пишкане Icon_minitimeЧет Авг 13, 2009 1:28 pm

Здравейте на ваички почитатели на чау чау!
От скоро имам чау, на 3 месеца е в момента. Не знам как да го науча да ходи навън до wc. Направо е трагедия всичко напишква, дори мен редовно, само ходя след него и чистя постоянно, имам чуството че изобщто нищто не разбира. Дайте ми моля ви някакъв савет как да го науча
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

проблем с пишкане Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с пишкане   проблем с пишкане Icon_minitimeЧет Авг 13, 2009 2:31 pm

Първоначално е добре да го научиш да ходи до тоалетна на едно точно определено място вкъщи и след това да преминеш към приучаване отвън. Не знам пробвала ли си метода с вестника, според мен той дава добри резултати. Та ето за какво става дума... Трябват ти малко стари вестници и голяма доза търпение.
Когато видиш, че кучо се е изшишкал някъде взимаш вестниците и попиваш, скарваш се строго, водиш го до банята или терасата, където исакаш да си свършва работата. Тази процедура повтаряш няколко пъти, като оставяш вестника на съответното място, за да може да го подушва. (Вместо вестници вече е модерно да се използват специално приспособени за целта памперси, които станаха доста разпространени.)

Ако имате сложена трета ваксина, то можеш да го извеждаш и навън. Имай на предвид, че на малките кученца им се ходи до тоалетна непосредствено след като се събудят, както и след всяко хранене. Извеждай го именно тогава, общо по четири пет пъти дневно, в началото, като посепенно намаляш излизанията. С времето ще спре да се изпуска, просто е необходимо търпение. smile
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
sisi_
Шънуншъ
Шънуншъ
sisi_


Female
Местожителство : Плевен

проблем с пишкане Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с пишкане   проблем с пишкане Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 11:40 am

Ок, много благодаря за съвета, ще пробвам всичко
, но се учи много бавно. Особенно като го изведа навън, голямо дърпане се дърпа, все едно че е магаре и не иска да е с каишка.
Върнете се в началото Go down
Sunnshine
Шънуншъ
Шънуншъ
Sunnshine


Female
Местожителство : Pernik

проблем с пишкане Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с пишкане   проблем с пишкане Icon_minitimeПет Апр 13, 2012 4:57 pm

i moito chao chao oshte ne se e nauchilo da xodi na wun do wc a edwa na 6 meseca weche pochiti e sprqlo da pishka no wse pak otnowo pishka ..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





проблем с пишкане Empty
ПисанеЗаглавие: Re: проблем с пишкане   проблем с пишкане Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
проблем с пишкане
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Дискусии за Чау Чау-
Идете на: