Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Март 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
КалендарКалендар

 

 Преди да купя Чау Чау

Go down 
+2
lazi_89
Stoian
6 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:34 am

Здравейте, аз смятам да си купувам сега Чау Чау. Има 1 въпрос има ли някакъв проблем, ако кучето не се гледа в домашни условия(тоест на двора) дали е добре да е вързано или пуснато на свобода. Също така в къщи сега имаме 1 булонка и как ще е със сприателяването с него. Тя е много дружелюбна мъжка е и смятам Чау Чау-то ми също да е мъжко.
Благодаря ви предварително smile
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 11:21 am

Не имам познати,които ги гледат на двор,но не вързани (: мисля,че така е най добре.Но грижите са същите решене,къпане ласки,а не вързано рошаво и т.н.Грижите за чау чау са големи,но пък приатни.Щом ще е на двор хигиената трябва да е на ниво да не му се прашат очите те са проблемни сигорно знаеш.Но всичко зависи от мястото дали е чисто и т.нл :Toivo:
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 5:09 pm

Първоначално да си кажа мнеието за булонката, по принцип Чау Чау не се разбират никак добре със кучета от същия пол без оглед на размера, големината, характерктера и т.н, това се дължи на факта, че са силно териториални кучета и никак не обичат да си споделят пространството. Разбира се има и изключения, но са редки, тъй че, за да избегнеш бъдещи неприятности си вземи женска. ( но ти си решаваш в крайна сметка )

Отглеждането на двора, е възможно, но трябва да се имат в предвид доста фактори. Например навън козината се сплъстява и замърсява много бързо и лесно, следователно, за да се избегнат екземи и кожни лезии трябва много редовно къпане и сресване. Освен това Чау трудно понасят летните жеги, било то дори и под дебелата сянка на някое дърво. Сигурно ще ти се налага да прибираш кучето вкъщи понякога.

А впрочем смуфовете са по-подхадящи за дворни .
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 5:37 pm

Смятам да си купя това маниче какво е мнението Ви за него, бих бил много благодарен ако дадето отговор бързо smile Благодаря предварително
Преди да купя Чау Чау 50004132.th
Преди да купя Чау Чау 84120877.th
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 6:33 pm

Първо така като гледам, не ми се струва да е от регистриран развъдник, което означава, че няма документ за произход т.е родословие, ( внимавай да не те подведат "търговците")

На пръв поглед според снимковия материал е в добро здравословно състояние (очите му не са възпалени, което е важен показател). Предполагам ще е кремаво на цвят като порасне.

Съветвам те да се поинтересуваш за родителите му, и ако ти разрешат да ги видиш ще е най-добре даже. Така ще добиеш представа как ще изглежда кучето ти като възрастен екземпляр.

По принцип Чау Чау страдат от някои генетично предавани заболявания като тазобедрена дисплазия и глаукома, затова е важно на майката и таткото да са правени изследвания преди заплождането.

Можеш да дадеш малко повече информация, на колко месеца е, от къде точно ще го купуваш и т.н
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 8:59 pm

Преди да купя Чау Чау 81310455.th
Това е майката. Кученцето не е от развъдник. Ще си го купувам от частен търговец в град Хасково.
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 9:55 pm

Охо, те са ми до болка познати хасковските търовци, от тях останали недоволни бол. Занимават се с развъждане на още доста породи. Апропо това куче не е майката, защото е поне осем-девет годишно. Тъй че прави си изводите още от сега те пращат за зелен хайвер.

Но пък, всеки има право да си избира от къде да купи. Малкото кученце е много симпатично. Ти мислил ли си по въпроса да си вземеш Чау Чау от развъдник по принцип?
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:11 pm

Кученцето изглежда добре,но това,че е сладко сега не значи,че като порасне ще е такова.Моя много се промени няма нищо общо с преди :Party:
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:22 pm

Към по-хубав или към по-грозен ? smile
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:30 pm

Еми честно казано всичко го решихме много бързо. 2-3 вечери ровене в сайтовете с обяви и т.н. Това ни хареса и за това питам вас за него. Четох и за развъдниците, но цените са много високи и нямам възмоност да си го позволя. Цената на кученцото е 400 лв. До колкото имах инфо от развъдник цената му е 1500 евро, а това е много скъпо за мен.
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:31 pm

Ами за мен си е най хубавия,но и аз си го купих от часно лице и все се притеснявям да не са ни прецакали въпреки,че съм виждала родителите.Пък и ветеринаря ни е наясно със породата каза,че е чистокръвен.Но ако питаш мен по добре да е със родословие
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:33 pm

Е да за това и аз го купих от въпросния човек нямах възможност за по скъп за моя дадох 500лв
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:48 pm

http://www.bezplatno.net/listing-301183-kucheta_CHau_CHau_irazvudnik_prodavai_na_2_mesetsaivnos_ot_Slovakijai_550lvibr_.html
кучета Чау Чау -развъдник продава, на 2 месеца,внос от Словакия,
550лв/бр. от родословно потекло, с татуировка, Евро-паспорт,
имунизации. Тел. 0897 882588,,,,,,,,0897 882788. Доставка до посочен от
Вас адрес в цялата страна.
Първо бях се спрял на това на после се отказах.
1во Варна ми е адски далеч и сиг. няма да се занимават да ми пращат снимки, до колкото разбирам става въпрос за голям вносител и няма да ми обърнат никакви внимание и заради това се отказах
2ро от развъдник за 450 ми звучи малко ...
Не казвам, че от тази жена ще е по-хубаво от тези но никой не знае може и да имам късмет както се надявам.
Днес прочетох адски много теми като цяло за породота и в главата ми е адска бъркотевица, точно заради това Ви показвам снимкити и на Вас за да си кажете мнението smile Утре ще ми пратят кученцето с наложен платеж ако не ми хареса мога да го върна. Посаветвайте ме от къде да си взема друго, но не да е на някаква адска цена мога да си позволя до 450-500 лева максимум.
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:59 pm

А дали като порасне ще остане така на церни петънца или ще се изчисти като "майката"? Sweating
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 12:39 am

Това за кучетата от Словакия със "родословно потекло" за по 550 лева "бройката" са абсолютни глупости и небивалици. Нито имат родословие, нито чип, нито нищо. Да не говорим, че продавачите се опитват да изиграят хората като им казват, че всъщност родословието представлявало, просто копие от родословията на родителите и човек трябвало сам да си го "извади", от къде и как обаче .... никога няма да разберем.

Но както и да е, относно петната, ако имаш предвид черната маска на лицето, да тя ще изчезне с времето, и кучето ще е едноцветно.

А родословно куче, за жалост не би могъл да намериш, за сумата която си посочил.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 7:30 am

Огнеслав написа:
Но както и да е, относно петната, ако имаш предвид черната маска на лицето, да тя ще изчезне с времето, и кучето ще е едноцветно.
Да за черните петенца по ушичките, по опашката, по задните краченца..., под гушката. Изобщо черното по него smile
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 9:21 am

Ами да всъшност може да имаш късмет Tongue Out ако има всички характерни за породата черти взимаи го (: да си се радвате взаимно In Love
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 9:28 am

Лично аз нямам голям опит с Чау Чау-то точно заради това се допитах до Вас. Хареса ми мнението на Огнеслав, за малкото затова и смятам да го взема, съща така ми харесва кученцето и цената ме устройва. До колкото до сега съм запознат три са нещата, който най-често боледува Чау Чау-то.
1. Влажна екзема на гърба(мястото където се допира опашката)
2.Обърнити мигли (което според админа на сайта малкото ги няма Party )
3.Възпаляване на мастната жлеза на дупенцето
за 1вото и 3тото никой не може да гарантира така че ме задоволява мнението на админа за очичките smile
Вече реших и ще си го взема днес. Довечера ще Ви кача снимки да го видите. Ако някой иска по специални снимки за изказване на професионалното мнение пишете точно какво Ви инт и ще ги кача.
Много благодаря на всички от този форум адски много ми помагате. Специални благодарности на Огнеслав smile
С уважение Стоян smile
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 9:32 am

Да ти е честито тогава Devil
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 10:31 am

Благодаря
Върнете се в началото Go down
sisi_
Шънуншъ
Шънуншъ
sisi_


Female
Местожителство : Плевен

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 2:44 pm

Stoian, Моя Херкулес е точно от кучета Чау Чау -развъдник продава, на 2 месеца,внос от Словакия,
550лв/бр. от родословно потекло, с татуировка, Евро-паспорт,
имунизации. Тел. 0897 882588,,,,,,,,0897 882788. Доставка до посочен от
Вас адрес в цялата страна.
Първо бях се спрял на това на после се отказах.
1во
Варна ми е адски далеч и сиг. няма да се занимават да ми пращат снимки,
до колкото разбирам става въпрос за голям вносител и няма да ми обърнат
никакви внимание и заради това се отказах
2ро от развъдник за 450 ми звучи малко ...
Не казвам, че от тази жена ще е по-хубаво от тези но никой не знае може и да имам късмет както се надявам.
Днес
прочетох адски много теми като цяло за породота и в главата ми е адска
бъркотевица, точно заради това Ви показвам снимкити и на Вас за да си
кажете мнението smile Утре ще ми пратят кученцето с наложен платеж ако не
ми хареса мога да го върна. Посаветвайте ме от къде да си взема друго,
но не да е на някаква адска цена мога да си позволя до 450-500 лева
максимум.



Искам да ти кажа че хората са много коректни, много сме доволни, мъжът беше много точен, изпрати ни снимки , храна, лекарства, всичко ни стъпи около 700лв горе-долу. Но мъжът не ни е казвал, че кученцето има родословие. Мога да ти пратя снимки ако имаш желание, дори имам скайпа му, защото непрекъснато държахме връзка, докато кученцето дойде. Ветеринара при който го водя ме увери че имам едно здраво кученце чау , но естествено без потекло. Ние сме доволни.
Върнете се в началото Go down
sisi_
Шънуншъ
Шънуншъ
sisi_


Female
Местожителство : Плевен

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 2:49 pm

Важното е да си вземеш едно здраво кученце , което много да обичаш smile)
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 10:46 pm

Радвам се за теб Сиси, че си доволна от кучето си и не съжаляваш за избора си, това е най-важното!

Но ми се ще да те попитам, как точно въпросният мъж ти доказа, че кучето е внесено точно от Словакия и има "родословно потекло"? Уви едва ли би могъл по нвкакъв неопровержим начин, всичко е въпрос на доверие и добра воля. А за жалост не всеки има късмет. Сигурно си запозната със маста от хора останали подведени, да не кажа най-брутално измамени и преметнати от разните агенций, посредници и т.н.

Нещо за четене
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
sisi_
Шънуншъ
Шънуншъ
sisi_


Female
Местожителство : Плевен

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 11:59 pm

Аз мисля че съм написала ,че човека ми каза че кучето нама родословно дърво! Но се извинявам за издънката ! А кучето си е със Словенски паспорт , с татуировка и с всичко което ми е необходимо за да го обичам!!!!! И благодаря за пожеланието!
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitimeНед Сеп 06, 2009 10:19 am

За да си обичаш кучето не ти трябва абсолютно нищо!

Последно обаче Словакия или Словения? И второ щом има чип както беше писала, за какво му е татуировка. Слага се едното или другото ?
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Sponsored content





Преди да купя Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Преди да купя Чау Чау   Преди да купя Чау Чау Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Преди да купя Чау Чау
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Дискусии за Чау Чау-
Идете на: