Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

 Грижи за козината

Go down 
+8
dodo
tany_79
IA---
lusy
lazi_89
Норита
Огнеслав
Саше
12 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Саше
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Саше


Male
Местожителство : Варна

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПон Сеп 07, 2009 12:13 pm

Аз постригах Дидка отдолу коремчето да и е хладничко.
Вече пониква редовна козинка


Последната промяна е направена от Саше на Пон Сеп 07, 2009 2:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПон Сеп 07, 2009 12:46 pm

Чау Чау не се постригва. Не е препоръчително тъй като козината действа като термоизолатор, и напрактика постригването влошава нещата.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Саше
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Саше


Male
Местожителство : Варна

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПон Сеп 07, 2009 12:52 pm

С много вет. доктори разховарях и всички ми казаха че най добрия вариант за чау чау през лятото е да се намали козината.
Казаха че няма Чау което да не боледува от екземи през лятото
Когато постригах Дидка отдолу мога да кажа че имаше коренна разлика.
Преди постригването на климатик и беше топло ,след постригването без климатик и е добре

Препоръчително е да се постригват на коремчето но не и на други места
Върнете се в началото Go down
Норита
Шънуншъ
Шънуншъ
avatar


Female
Местожителство : Стара Загора

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПон Сеп 07, 2009 10:59 pm

Ъгх, аз направих грешката да я подстрижа цялата... без гривата... не го правете... ужасно съжалявам сега...
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Сеп 08, 2009 6:51 am

А,макс е на 5 месеца сега ли трябва да си сменя козината,гледам,че му расте нова твърда,лъскава обаче много пък се скубе цели снопчета намираме по земята.Нормално ли е?
Върнете се в началото Go down
Саше
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Саше


Male
Местожителство : Варна

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Сеп 08, 2009 8:25 am

Да нормално е да се скубе
Сменя бебешката козина.Ще излезе нов твърд косъм
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Сеп 08, 2009 8:50 am

Да,да аз виждам,но все пак се притеснявах.Мерси smile за информациятя
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Сеп 08, 2009 10:58 am

Ако искаш да ускориш процеса на смяна на космената покривка, можеш да изкъпеш кучо. Така той ще се освободи по-бързо от старата козина, а новата ще порасне по-бързо.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
lusy
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lusy


Female
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПет Окт 09, 2009 7:43 pm

lazi_89, по принцип чауто сменя основно бебешката си кизина към 10 месец.Сега козината ви линее за да се подготви за зимата.Вие от кой квартал сте в София.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Окт 13, 2009 8:10 am

люлин 5
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeЧет Ное 19, 2009 12:44 pm

Като инфо да кажа ,че ако не сте обърнали внимание Вирбак са пуснали храна със съставките на Магадерма против всякакви кожни и хранителни алергии .Храната е много питателна и полезна с незаменимите масни киселини омега 3 и омега 6 -мисля че е страшно необходима за нашите мечета.Пробвайте няма да съжалявате ,аз съм много доволна особедно като я съчетах и с добавката Мегадерм в прериод на линеене на косъма.Лека седмица на всички и се надявам да съм ви била полезна Грижи за козината 671238
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 10:12 am

Здравеите!Мечето ми роди,бебетата пораснаха,а нейната козина не спира да падаsadПие какви ли не витамини,минерали,калций и не спира.Помогнете,ако можете!
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 11:01 am

tany_79, най доброто за момента е тази храна и добавка коята съм пуснала в поста си преди твоя .Опитай и ще видиш ефекта.Няма да те лъжа обаче, че ти трябва именно така силна храни и добавки защото възтановяването след раждане е много трудно и всъщност ти виждаш само козината ,но тя е отражение на целият организъм.Късмет да се въстановите възможно най много и весели празници.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 6:03 pm

Благодаря ти много IA.Ще взема утре и дано да се оправим.Весели празници
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeВто Дек 22, 2009 11:12 pm

Пак заповядай и съм обедена ,че ще останеш доволна ефекта идва бързо още първите две седмици ще видиш разликата .И също съм обедена ,че повече никога няма да я заплодиш като гледаш сега какво и се случва, не си заслужава нали.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeСря Дек 23, 2009 10:25 am

Определено си права,никога вече няма да си заплодя животинчетоsadСега съжалявам,но какво да се прави.Днес ще изляза да й търся гранулите на Вирбак.Дано да ги има и при нас.Благодаря ти още веднъж.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeСря Дек 23, 2009 11:22 am

Те са само вет серия и трябва да ги има в клиниките, аз от моята клиника ги вземам ако не намериш ще ти изпратя само искам да те предупредя ако не съм ти писала че са 57 лева 3 кг.Ако не можеш да си ги позволиш като основна храна давай поне по 100 гр на ден и вземи мегадерм добавката към тях.Дано да ги намериш
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
dodo
Шънуншъ
Шънуншъ
dodo


Female
Местожителство : В.Търново

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПон Мар 15, 2010 8:55 am

Здравейте,
и аз влизам в кюпа.
Преди 3 дни си взех чао обаче доста понамерисва-на куче естествено.На 40 дни е . Кога мога да го изкъпя и със какво.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПон Мар 15, 2010 11:13 am

Две седмици след 3 ваксина.Сега можеш да намокриш кърпа с вода и оцет и да го обтриеш с нея или да си купиш сух шаплоан и да го напудриш с него.Никакво излизане до тогава.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeПет Мар 26, 2010 10:18 am

Вижте какво ме впечатли .

Грижи за козината Post-110592-1268069586
PEACE & KINDNESS спрей

Истинско чудо в грижата за кожата. 100% натурален заместител на антибиотици и стероиди. Предлага се под формата на спей, 8 oz. & 4 oz, нечуплива опаковка. За директно приложение върху порязвания, ожулвания, отворени рани, възпаления на ушите, гъбички, сърбежи, акне, зачервявания, абцеси, ухапвания от комари, отравяния, изгаряния, паразитни инфекции (вирусни и гъбични), кръвни паразити, тении, дерматити, инфекции, вирусни брадавици, вируси (всички видове), себорея, пърхот, кожни раздразнения, причинени от алергични реакции и още 650 познати болестотворни организми!!!
Състав: 100% дистилирана вода с чисто сребро (проба 999) колоиден разтвор на 30ppm

ЛЕКАРСТВО, ДОКАЗАНО С ВРЕМЕТО.
Peace & Kindness е изцяло натурален антибиотик, също толкова ефективен, колкото и синтетичните, но без да причинява никакви странични ефекти. Медицинската общност е запозната с антимикробното действие на среброто още от 1900г. Среброто е медицински доказано като едно от най-добрите средства срещу инфекции, които някога са открити.

КАК Е ВЪЗМОЖНО ТОВА.
Медицинско проучване от миналия век доказва, че среброто има широко медицинско приложение. Колоидното сребро е било успешно тествано в лабораториите UCLA, където успява да елиминира всеки вирус, върху койте е приложено. Peace & Kindnessе съдържа 30ppm чисто сребро - най-ефективната концентрация, необходима за външна употреба, която се абсорбира от тъканите и елиминира над 650 познати болестотворни организми!


PEACE & KINDNESS™ за кожни проблеми
Кожата предпазва органите и тъканите в тялото от влиянието на външни инвазии и вещества. Кожата играе реоля на бариерата на тялото и заради това свое свойство, тя винаги е била атакувана и ние винаги се изправяме пред борбата с кожните проблеми. Здравата кожа е сигурен фактор за пълно вътрешно здраве. Съставките на Peace & Kindness играят ролята на катализатор за специален ензим в кожата, в борбата му с бактерии, гъбички и вируси. Накратко, продуктът унищожава вредните елементи и оставя невредим важния ензим.


PEACE & KINDNESS™ е естествен заместител на антибиотик
Peace & Kindness е чудесен натурален заместител на антибиотиците и стероидите. Няма болест, причинена от бактерия, която може да живее в присъствието на Peace & Kindness. Много патогенни микроби – вируси, гъбички, бактерии и други едноклетъчни, резистентни на други антибиотици, са напъно унищожени и убити от Peace & Kindness и не могат повече да мутират след третиране с продукта.


PEACE & KINDNESS™ не е токсичен
Peace & Kindness е абсолютно не токсичен за кучета, котки, коне, а също и хора и може да се използва дори за вирусни брадавици около устата. Продуктът няма вкус и мирис, не щипе и не изгаря чувствителни тъкани, включително и очите. Безопасен срещу всякакви вредители по кожата, Peace & Kindness може да се използва дори и при малки кученца и котенца. Не са познати странични ефекти при употреба заедно с други лекрства, а тялото не може да развие зависимост към продукта. Отличен за ветеринарно използване.


PEACE & KINDNESS™ стимулира оздравяването
Peace & Kindness дълбоко стимулира оздравяването на кожата и меките тъкани по изключително позитивен начин, а сщо така спомага за растежа на клетките. Peace & Kindness съдържа само натурални съставки, които помагат на тялото да се бори с инфекциите със силата на синтетичен антибиотик, но без познатите разрушителни странични ефекти. Peace & Kindness има РН около 6,5 и не променя цвета на козината, нито оставя следи по нея. Предлага се като спрей за локално изпозване въру: порязвания, ожулвания, отворени рани, възпаления на ушите, гъбички, сърбежи, акне, зачервявания, абцеси, ухапвания от комари, отравяния, изгаряния, паразитни инфекции (вирусни и гъбични), кръвни паразити, тении, дерматити, инфекции, вирусни брадавици, вируси (всички видове), себорея, пърхот, кожни раздразнения, причинени от алергични реакции и още 650 познати болестотворни организми!!!
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
miss_korleone
Шънуншъ
Шънуншъ
miss_korleone


Female
Местожителство : BuLgaria

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: козината пада   Грижи за козината Icon_minitimeНед Юли 04, 2010 2:22 pm

Здравейте!
Съвсем случайно попаднах в този форум и реших и аз да се регистрирам. Грижи за козината 671238 Грижи за козината 671238 Грижи за козината 671238
Имам Чау Чау от 2 години..Голям красавец е и много го обичам..Незнам какво ще правя без него..
Пиша ви, защото от 1 месец, започнах да се притеснявам..
Всяка сутрин разхождам кучето си, но от 1 месец започна да яде трева и веднага след това да повръща...Прави го само сутрин, когато все още нищо не е ял...Не го прави всеки ден...но когато повърне - повръща, не храна, а стомащен сок...Водих го на лекар, предписа му хапчетата Vetacid, но не помогнаха.Отново го заведох, тогава му би инжекция...Беше престанал да повръща за 1 седмица и пак започна...Реших, че е от храната...защото той яде и готвено...Реших, че е мазно и спрях да му давам дом. приготвена храна...за не дразни стомаха му...И престана, спря да повръща....Незнам дали е от храната или от жегите...но ме е страх да не започне пак...Моля ви, дайте ми съвет?...

Освен това, козината му започна обилно да капе..наистина по много..До сега нямах такъв проблем...Капе отвсякъде - от краката , от гърба , ог гушата и новата много бавно расте...Имам чувството, че ако продължава да капе така ще оплешивее...Незнам какво да правя...Доктора казва - ,,Нормално е, сменя си козината" ...Моля ви, помогнете ми! Грижи за козината 515631 Грижи за козината 515631 Грижи за козината 515631
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeНед Юли 04, 2010 7:11 pm

Според мен трябва да се консултирате със друг ветиринар, който да назначи изследвания на кръвта. Може би става въпрос за недостиг на някои витамини и минерали, но не мога да каже със сигурност, загуба на козина могат да причинят много фактори. А що се отнася до повръщането пробвай да му даваш ентерофермент, той е за чревната микрофлора, но може да нормализира и стомашната активност. За козината мога да ти препоръчам петнил, който е за перорална употреба, а местата където е опадала козината третирай с тривитаминол.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
miss_korleone
Шънуншъ
Шънуншъ
miss_korleone


Female
Местожителство : BuLgaria

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeСъб Юли 10, 2010 6:07 pm

Огнеслав написа:
Според мен трябва да се консултирате със друг ветиринар, който да назначи изследвания на кръвта. Може би става въпрос за недостиг на някои витамини и минерали, но не мога да каже със сигурност, загуба на козина могат да причинят много фактори. А що се отнася до повръщането пробвай да му даваш ентерофермент, той е за чревната микрофлора, но може да нормализира и стомашната активност. За козината мога да ти препоръчам петнил, който е за перорална употреба, а местата където е опадала козината третирай с тривитаминол.

Много благодаря!Когато заведох кучето на доктор, той каза, че има цитирам ,,гастрит и даже се е разлютил,, (май забравих да го спомена по горе)..при което бях шокирана, защото никога до сега не ми се беше случвало такова нещо..И както казах би му инжекция, а за хапчета и дума не даде да кажа..а всъщност..ЕНТЕРОФЕРМЕНТ беше точно за нас - оправи се..и то благодарение на теб...и този форум.. Грижи за козината 839987 Грижи за козината 839987 Грижи за козината 671238 Грижи за козината 671238 Грижи за козината 671238
Относно козината...се оказа, че просто си я сменял, но покрай първия проблем се бях паникьосала от всякъде...
Но все пак мисля да му взема нещо за по-бързо израстване на новата козина..Колебая се между - Мегадерм, Таблетки с Биотин на XtraCare или петнил.. Грижи за козината 671238
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeСря Юли 14, 2010 9:55 pm

Много се радвам, че съм ти помогнал smile
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
wana7a94
Шънуншъ
Шънуншъ
wana7a94


Male
Местожителство : sliven

Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitimeСъб Ное 20, 2010 11:56 pm

iskam da popitam dali e dore da se kape ili ne zashtoto 4etoh v edinsait 4e e hybavo za 4ay 4ay moeto shte go vzema sled 6 dena i iskam da znam za napred v tozi sait pihe 4e e hybavo zashtoto my pda nenyjata kozina iskam da vi popitam za vsheto mnenie Shaking Hands

Нарушена т.1.1. от правилата на форума!

Искам да попитам, дали е добре да се къпе или не, защото четох в един сайт, че е хубаво за чау чау. Моето ще го взема след шест дена и искам да знам за напред, в този сайт пише, че е хубаво, защото му пада ненужната козина. Искам да ви попитам за вашето мнение.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Грижи за козината Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грижи за козината   Грижи за козината Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Грижи за козината
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Грижи за кучето-
Идете на: