Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Март 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
КалендарКалендар

 

 Обучение и възпитание

Go down 
+6
magdu6ka
lusy
tanito
xtinam
aniko
Огнеслав
10 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeЧет Юли 17, 2008 2:59 pm

Тук ще можете да се осведомите за основните направления в обучението на вашият приятел.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
aniko
Шънуншъ
Шънуншъ
avatar


Female
Местожителство : добрич

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Яну 20, 2009 11:31 am

здравейте много се радвам, че се създаде този форум тъй като наистина няма почти никаква информация за тази порода. Може малко да съм закъсняла с този въпрос, но моето дебелаче не подлежи на никакви команди и е толкова вироглаво, че се съмнявам вече да постигна нещо в обучението му. Все пак бих се радвала на съвети:o
Върнете се в началото Go down
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Май 12, 2009 1:05 pm

Здрасти aniko, ще се радвам да ти бъда полезна...кажи колко е голямо кученцето и мъжко или женско е на първо време wink
Върнете се в началото Go down
aniko
Шънуншъ
Шънуншъ
avatar


Female
Местожителство : добрич

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeСря Май 13, 2009 2:26 pm

тя се казва Поли- жена е Tongue Out и юли месец ще стане на 2 годинки. стува ми се че отдавна съм изтървала влака за обучението тя просто ме поглежда и си прави каквото си е наумила :oops: все пак ако има шанс все още мн бих се радвала на съвети
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeСря Май 13, 2009 3:56 pm

Ох какво да ти кажа, те са много трудни кучета за обучение. В общи линии си правят винаги това което сметнат за добре. Теб какво конкретно те интересува.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeСря Май 13, 2009 11:25 pm

Ето виж тази статия [link]
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeЧет Май 14, 2009 10:13 am

Тази статия е добра, но smile аз имам и друго мнение. Няма спор, че Чау са изключително своенравни - по този повод никаква агресия, в никакъв случай, защото ще възприемат всичко на инат и се сблъскваме с безумното им упорство. Това е ключа пък и за нашият успех - търпеливи и упорите smile аз тренирам кучето ми от малък и най-точно от както е при мен ( беше на 43дни) - всеки ден. Всяко куче се заучава на дадена команда, когато се стимулира с лакомство, но това е много специфично, защото има вариант то да изпълнява командата само за да получи лакомството и съответно когато няма такова-не се подчинява. Винаги когато се дава се изчаква поне няколко секунди след като е изпълнило командата.Така по-лесно започва да възприема,че го е получило благодарение на резултат. По-важно е движението, с което ще изразиш твойта похвала,че те е послушало. Това е много важно - винаги казвай "Браво" и го погали от главата към гърба като не спираш да го гледаш в очите. Така освен, че привличаш вниманието му го караш да се чувства много добре,че си доволна от него. Избери си думички за всяка команда, която искаш твоето куче да изпълнява - не ги сменяй и ги произнасяй винаги с еднакъв тон докато го гледаш в очите. ( Имаш шанс, защото Поли излиза от пубертета така да го кажем и това е момента, в които те се водат безконтролни и трябва да отделяш повече време за послушание специално, но успееш ли точно в този период - създаваш контакта между вас така, че думата ти за него да е безотказна. Кажи на какво искаш да я научиш конкретно, за да ти кажа механиките, които знам smile
Върнете се в началото Go down
aniko
Шънуншъ
Шънуншъ
avatar


Female
Местожителство : добрич

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeЧет Май 14, 2009 10:55 am

ами основното като я повикам да идва а не да ме поглежда и да си заминава, това за сядането вече го разбрах и най- важното за мен е да не яде боклуци от земята ( най- вече торбички ) и да не взема от други хора храна. Също така съм чела че Чау- Чау защитават господарите си до смърт и са ги ползвали за лов, но моята е такава страхливка и като я лаят уличните кучета минава все едно не ги вижда, а веднъж я нападнаха и то пак се направи че не забелязва ( за това не искам съвет, а просто мнение вие какви наблюдения имате от вашите кученца ).
Върнете се в началото Go down
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Май 19, 2009 11:56 am

Значи aniko smile купи много лакомства за Поли и на всяко излизане взимай по няколко в себе си. За да я научиш да идва я води 2-3 дни само на повод ( за упражнението е по-добре да е по-дълъг). Реши си с коя думичка ще я викаш и я използвай само нея. Казваш думичката и когато дойде при теб (т.е доближи без да се дърпа) изчакваш няколко секунди, казваш и "Браво!", галиш я и й даваш лакомство. Като на 2 ден започваш да го правиш същото, но без да й даваш нещо за ядене на всяко идване, за да не го прави само заради яденето. После постепено започваш да я пускаш, викаш я само когато искаш да дойде при теб, а не постоянно - това е много важно! Междудругото така трябва да и подсилиш и самочувствието, за да не се страхува smile Ако чувстваш страх, че ще я пуснеш и когато я повикаш няма да дойде - винаги ще се получава така. Всяко куче го усеща това. Гласувай й доверие и ще видиш промяната. Пусни я и тръгни по-бързо напред, ако не започне да ходи след теб веднага се обърни, извикай и името и започни да тичаш - тази стратегия при мен лично проработи най-успешно. Когато си вкъщи комбинирай командите да идва и да сяда примерно. Прави го поне по няколко пъти на ден, когато не те послуша не и се карай, а продължи да я насочваш какво очакваш от нея докато не го направи. Най-важното при тях е да чуят "Браво!" и да усетят, че това те радва. По-късно ще ти напиша и за това да не яде боклуци, отвън изобщо и от чужди хора smile Ти започни и пиши как се развиват нещата.
Върнете се в началото Go down
aniko
Шънуншъ
Шънуншъ
avatar


Female
Местожителство : добрич

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeСря Май 20, 2009 10:24 am

ок мерси много за информацията. Аз си я пускам да си ходи но тя не идва при мен когато я извикам а само когато си поиска или ако мъжът ми вече много се е ядосал че не идва и тя го усеща разбирасеsmile)винаги усеща когато премине границатаsmile а има ли начин да я науча като е на повод да не ме дърпа, че направо ми къса ръцете а аз съм бременна в 6 месец и се притеснявам да не направим някоя беля.
Върнете се в началото Go down
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeСря Май 20, 2009 10:19 pm

Това е много хубаво smile)) Дано всичко е наред и се роди живо и здраво детенце smile Начина да не те дърпа е - ти да я дръпнеш, т.е когато я водиш и те дръпне - рязко дръпни повода към теб. Без значение дали е през гърдите или гушата, кайшката това е начина да намалят темпото. Когато се дърпа много или просто искаш да ходи по-бавно придърпвай повода рязко и силно просто за секунда. Предполагам, че се получава тя се дърпа напред - ти опъваш назад...не знам какво им е на тях така, но за нас е определено гадно. smile
Върнете се в началото Go down
aniko
Шънуншъ
Шънуншъ
avatar


Female
Местожителство : добрич

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeЧет Май 21, 2009 8:14 am

Tongue Out мерси за пожеланията. Наистина е много гадно непрекъснато да те опъват, а като види котка става направо неудържимаsmile))) ще пробвам това благодаря много са съветите
Върнете се в началото Go down
n0rry
Гост
avatar



Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 7:46 pm

Здравейте ..след няколко дена ще ми носят такова кученце и за първи път ще гледам куче и не съм наясно с нещата за възпитанието му ..като за начало искам да знам какво трябва да направя,за да се научи сам да ходи по нужда в таолетната..моля някой да ми даде съвет ..
Върнете се в началото Go down
tanito
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
tanito


Male
Местожителство : гр.Русе

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeНед Окт 25, 2009 8:32 pm

az moito kuche mnogo me slusha dori go vodq bez kaijka i e golqm umnik sam se razhojda i sam se pribira , golqm mi e umnik
Върнете се в началото Go down
lusy
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lusy


Female
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 10:37 pm

Обучение и възпитание 913335 Обучение и възпитание 917907
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
magdu6ka
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
magdu6ka


Female
Местожителство : русе

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 12:32 pm

Обучение и възпитание 691747 Браво на кучето на tanito,ама какво стана с второто и куче........?
Върнете се в началото Go down
dvwld
Шънуншъ
Шънуншъ
dvwld


Male
Местожителство : Svilengrad

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Яну 19, 2010 6:18 am

Мненията на xtinam са изключително точни и изчерпателни smile много ми е интересно да сподели методите за отказване от яденето на торбички и всички останали боклуци по земята.
Насърчаването с лакомства,награди е най-добрият начин за възпитание,ако кучетата Ви "вземат" работете само така,не пестете похвалите,изразявайте въодушевление при правилно изпълнение на команда,кучетата усештат.Задължително трябва и да рботите с кучето с удоволствие,без да се изнервяте,ако се изнервите и Чау ще се изнерви.

За тези,при който поощтрителния метод не работи:нашийник-удушвач.С него няма да имате проблеми от рода на дърпане по време на разходка.
По принцип санкциите с него се осъществяват посредством рязко дърпане на повода.Чрез "удушвача" лесно можте да научите вашият домашен любимец да сяда,ляга....да стои на място и др.

Лично ние ходим всяка седмица на кучешко училище.Повярвайте ми няма нещо,което кучето не може да научи,всичко опира да подход.Разбира се важна е връзката м/у вас и кучето.Аз приемам с насмешка коментарите от рода,че Чау не подлежат на дресура.Напротив резултатите,които постига моя мечо са далеч по-добри от прехвалени породи "слуги".
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Яну 19, 2010 1:16 pm

dvwld, определено и аз съм на мнение ,че чау са доста умна порода и горда.Поради тази причина съм противник на душача.Няма куче което с любов и постоянство да не се научи от поущряване с бисквитки.С душача кучето изпълнява команда не защото иска или ви обича а защото се налага и му причинявате болка.Получавате робот а не верен приятел.Интересно ми е вашият дресьор дали има чау чау и познава ли специфичният нрав на породата.Вярвам ви, че сте много доволни от кучешкото училище ,да можеше повече хора да стигнат до такова заключение.И дори и да не могат да си позволят училище поне в вкъщи да работят с любимците, нямаше да има толкова овце на кишка и проблеми при срещите на две кучета.Като визирам не само чау чау.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
zoya
Шънуншъ
Шънуншъ
zoya


Female
Местожителство : Sliven

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeСря Юни 23, 2010 7:42 am

Здравейте, моля дайте ми съвет за ходене по нужда. Моят Крис ходи навсякъде в апартамента, а още не сме го извеждали на вън, понеже не са минали имунизациите. Но така или иначе искам да го науча да ходи в тоалетната. Пробвах с вестник, с препарат пръсках върху памперс...... и още какво ли не, но не би. Всъщност ходи на всякъде - без тоалентата.
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeВто Юни 29, 2010 10:04 pm

Ами както виждам теоритичната част ти е ясна. Спри се обаче конкретно на един от методите и бъди много постоянна и настоятелна.

А и също де на забравиш, веднага след като Кучо се е изпишкал го преместваш в банята. А когато почне да се научава и започне да ходи по нужда на желаното място го награждаваш.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Blondy_power
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Blondy_power


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeСря Юни 30, 2010 1:24 pm

И моя пишка навсякъде, но няма да го уча да се локализира само в банята, защото като му направят третата ваксина излиза на двора. Няма смисъл според мен да го свиквам вътре при положение, че той няма да влиза повече в къщата. Вие как мислите?
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeЧет Юли 01, 2010 2:43 pm

Права си няма смисъл, ако ще е дворно куче.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeПет Юли 02, 2010 2:06 am

Blondy_power написа:
И моя пишка навсякъде, но няма да го уча да се локализира само в банята, защото като му направят третата ваксина излиза на двора. Няма смисъл според мен да го свиквам вътре при положение, че той няма да влиза повече в къщата. Вие как мислите?

Ще гледаш чау чау на вън, в двор?Остава да кажеш ,че ще е и вързан.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Blondy_power
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Blondy_power


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeПет Юли 02, 2010 12:33 pm

IA--- написа:
Blondy_power написа:
И моя пишка навсякъде, но няма да го уча да се локализира само в банята, защото като му направят третата ваксина излиза на двора. Няма смисъл според мен да го свиквам вътре при положение, че той няма да влиза повече в къщата. Вие как мислите?

Ще гледаш чау чау на вън, в двор?Остава да кажеш ,че ще е и вързан.

Е са кажи, че ще му е по-яко в тесен апартамент от колкото сред природатаwink Няма да е вързан. Може да го връзваме в определени ситуации. Двора не е малък и той ще си щъка, ще има колибка, а, у. За мен няма проблем да го гледам вкъщи, но мисля че не него ще му е 100 пъти по-добре навън. И това съвсем не значи, че няма да го разхождам. И изобщо защо ти се оправдавам....апартамент vs двор...за куче. Айде shoot me. . .
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitimeНед Юли 04, 2010 6:16 am

Не е вярно, че ще му е по-добре навън. Кучетата са социални животни обичат да са край стопаните си. И обратно на общото твърдение, пространствения фактор не е от толкова голямо значение за тях. А пък да не говорим за чау чау, те по природа са си мързеливички, обичат да се излежават и си стоят главно на едно място. Въпреки че на двор не е забранено, ти си решаваш
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Sponsored content





Обучение и възпитание Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Обучение и възпитание
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Грижи за кучето-
Идете на: