Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау

Go down 
+4
dvwld
Stoian
xtinam
Огнеслав
8 posters
АвторСъобщение
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeЧет Юли 17, 2008 3:03 pm

За кучета със дълга козина, каквото е Чау Чау, груумингът е от изключителна важност.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeВто Май 12, 2009 1:17 pm

По тази тема бих отбелязала няколко важни неща. Не е вярно, че не е хубаво чау чау да се къпе често - напротив, не трябва да е по-рядко от 1 път в месеца, защото те сменят козината си целогодишно, а не сезонно. С къпането много се улеснява този процес и кучето се чувства и изглежда по-добре. За сресването само в посока обратна на посоката на растеж на косъма. Специфичните места са зад ушите и на гърба под опашката и самата опашка. Тъй като тя е "тежка" и трябва винаги да е легнала на гърба се получава като сплескване на космите там, които трябва да не са меки в тази част. Трябва да имате поне 2 вида четки, защото различните места от тялото им са с различен косъм и това го изисква. И последното, но не и по важност, за което се сещам на първо време е шампоана, който използвате - резултатът не е еднакъв. Тъй като аз имах през лятото такъв проблем, заради дългия косъм и топлото време - моя личен съвет за този сезон е да използвате противоалергичен шампоан.
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 8:41 am

Задължително и само срещу косъма ли трябва да се реши кучето? Аз така правя за сега но говорих с един човек, който също има Чау и той ми каза, че го реши на всички страни и така пада много повече козина от колкото като го реши само срещу косъма
Върнете се в началото Go down
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 10:50 am

Вземи гребло,когато искаш да го "изчеткаш". Но иначе си го реши само срещу косъма Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 671238
Върнете се в началото Go down
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 11:07 am

За тези,които са от София най-вече искам да споделя какво се случи, когато заведох кучето ми за груминг: явно все още сме назад и в това отношение като стандарт,отношение и умение. Обръснаха го 2 номерт навсякъде, с изключение на опашката и предните лапи. На главата му оставиха от ушичките напред косъма....и не знам дали някой до тук изобщо може да си представи чау в такъв вид Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 826304 сама си поисках да му видят лапите и ушите. Освен,че трябваше да го извършат с упойка, а всички знаем това какви рискове крие...преживях временния му потресаващ външен вид,но ми направиха страхотен проблем с Атопичния дерматит ( алергия) като с машинката е минала през едната раничка на врата му. Заради това няколко часа след това той беше с рана в размер на една ръка, която беше отворена и имаше секрет и го сърбеше и болеше ужасно много. Това го правеше много нервен и агресивен. На мен ми костваше една безсънна нощ да го паза и да го мажа с една пяна,която имах точно за такива проблеми. Рано сутринта го заведох да му бият инжекция. За съжаление превръзка или нещо на крачето не е вариант. Сега е на антибиотик,противоалергични и ново лекарство за мазане Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 33128 ....
Хубавото е ,че се повлиява много добре от лекарствата и козина ще порасне, надявам се и по-хубава smile Това,което мога да кажа за тези,които искат да направят тепърва груминг е да са мн взискателни към човека и мястото,където го правят,по възможност да избегнат упойката и да се съобразат с времето,за да не го разболеят. Успех в това начинание на всички smile
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 18, 2009 2:40 pm

Ами какво дати кажа, поредните шарлатани и това е! Лично ако бях на твое място щях да гледам докато се занимават с кучето ми, а съвсем друга тема е дали въобще е необходимо каквото и да е постригване.

А относно атопичния дерматит, какви медикаменти предписаха?
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПет Сеп 18, 2009 5:13 pm

о,аз не съм го оставила и за 1мин. сам... Но ми казаха,че с къпане и сушене ще трябва да му бият 3 дози, което е абсурдно. За това склоних без. Другото ,в което ме убедиха е,че най-добре е за чау да се прави това с машинка,а не да се разресва и подстригва. Подписах документ преди всичко да се развие и сега не мога да направя нищо, а това е едно от най-реномираните места в София...доста хора даже казват "най". Иначе минал е през дълъг списък с лекарства. Държа всички да са вносни,някои ги поръчвам от чужбина. Той свиква с тях и не му действат. Това ме притеснява,защото не са неизчерпаемо много на брой...но се сега е ок :-) А, сетих се ,че и това може да е полезно... препоръчаха ми купичката за вода да е за кокер. Те са по стеснени и не успяват да се измокрят докато пият вода. Защото само от това,че им седи влажно може да се развие алергия.
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 19, 2009 3:32 pm

Кажете за козината плс smile Едниствено и само срещу косъма ли трябва?Както вече казах питах 1 позна, който гледа Чау и той каза, че реши своето куче във всички посоки? Ще се радвам да чуя вашето мнение също smile
Благодаря предварително smile
Върнете се в началото Go down
Stoian
Стотното куче
avatar


Male
Местожителство : Панагюрище

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 19, 2009 3:34 pm

Ветеринарният ми лекър препоръча 1 четка и аз си е купих. Тя е с въртящи се зъби отдолу. Досто по-лесно е сега на кучето с нея.
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeСъб Сеп 19, 2009 8:59 pm

Stoian написа:
Кажете за козината плс Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 671238 Едниствено и само срещу косъма ли трябва?Както вече казах питах 1 позна, който гледа Чау и той каза, че реши своето куче във всички посоки? Ще се радвам да чуя вашето мнение също Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 671238
Благодаря предварително Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 671238


Ами зависи колко често сресваш, по принцип е правилно срещу косъма, но е препоръчително веднъж да минеш по естествената посока на растеж на козината, да разплетеш сплъстяванията, ако има такива, и чак след това на контра.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
dvwld
Шънуншъ
Шънуншъ
dvwld


Male
Местожителство : Svilengrad

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeВто Яну 19, 2010 5:49 am

Аз не съм съгласен,че Чау трябва да се къпе толкова често(веднъж месечно).Те отделят секрети,който "омазняват" кожата,подхранват косъма.При често къпане(с каквито и да е шампоани) кожата се изсушава,козината изтънява....според мен,рецептата е къпане на 2-3 месеца и ежедневно ресане с пълния набор от гребени и четки,които са изчерпателно описани във форума!
Върнете се в началото Go down
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeЧет Фев 11, 2010 12:51 pm

Здравейте!Моята Таира роди преди 3 месеца,а козината й още е много зле.Какво да я правя незнам вече.Изпила е доста витамини,минерали и какви ли още не глупости,но козината продължава да пада.Ако някои може да помогне ще бъда много благодарна!sad
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeЧет Фев 11, 2010 2:27 pm

tany_79 Мисля, че някъде бях ти писала, защо не се заплаждат не родословни кучета.Или щях да ти пиша.До колкото си спомням беше споменала ,че си купила Тайра от магазин с родословие.Такова нещо няма .Търговски трик за вземането на по сносна сума парички от купувача.20 лв струва едно такова фалшиво родословие.И съм обедена ,че ако го легализираш в клуба ще ти кажат ,че такова никога не е издавано ,или е използван номера на вече съществуващо.Сега ще ти обясня защо е така.Първо във България има само два такива развъдника,които още не са давали поколение.Второ с родословието е трябвало да получиш и транспортен лист който за превоза на кучето от чужбина.И основното нещо ,никой развъдник не си продава кучетата в магазин.Дори и да си вземеш куче от развъдник с радословие не всичките стават за развъждане .Различни класове са .Хубавото на родословието ,че се проследяват наследствените болести които са присъщи на нашата порода.Дори и кучето ти видимо да не страда от тях това не значи ,че не може да предаде такива на своите малки.По този начин обричаш други стопани да се грижат за не здрави кученца .И да кажем полвината от тях търсят инфо и не заплаждат ,защото това изобщо не е за здраве.А другата полвина страдат от глупави предрасъдаци и си разплождат кучетата .Така се получава един порочен кръг,разводнява се породата и нейните отличителни белези.
Не ме разбирай погрешно ,не те осъждам,не си знела.Пък и знам каква е радоста от такова преживяване.Но последствията са много не приятни,сама виждаш.Пиша ти всико това като се надявам повече да не повтаряш тази постъпка.И да те уверя ,че не съм фанатичка която защитава радословното си куче и иска да има по голям пазар за собствените си кучила,ще ти кажа.Първо ИЯ ми е първото куче което е без родословие ,и на мен ми предлагаха такова като твоето.Второ нямам намерение да я развъждам.Не защото не е родословна ,а по простата причина ,че вече съм преживяла този кошмар.И то със женска коята беше взета точно с тази цел.Във всеки развъдник те питат за какво търсиш куче,за домашен любимец,за развъждане,с цел запазване на породата и отличителните им белези или за изложби.И тогава ти предлагат, женска която да е сигурно здрава и не обременена с наследсвени заболявания.Които не са малко.
Надявам се ме разбра правилно.Сега ще ти напиша как по бързо да се стравиш с проблема.Но да не те огорчавам, няма да е много скоро.Чак след година можеш да се радваш на възтановяване и порасване на козината до предишно състояние.Много ще се радвам скоро да напишеш ,че вече се чуствате добре и изглеждате добре.Като имаш предвит ,че кожата и козината са огледало на здравото на кучето.А и кожата е най големият орган в тялото.Тайра е много сладка женска и ще ми достави удоволствие да пуснеш снимки на нея в перфектна форма.
Така, всеки ден не ресане, а изресване на козината която е тръгнала да пада ,за да дадеш път на новата която ще расте.Колкото по бързо стане това ,толкова по добре.За храната мисля ,че ти писах има една лечебна на Вирбак за козина ,може и за постояна употреба.Тя е със съставките на хранителната добавка Мегадерм, пак на Вирбак.И другото основно нещо е на същата фирма ,една паста която се дава по време на растеж на малките ,по време на бременост,на лактация и след нея.Тя е дори заместител на основното ядене ако кучето не яде.Дава се и след операции и като възтановяващо средство след различни заболявания.Казва се Нутри-плус гел.Има подробно описание как се използва,ако не се справиш пиши.И трите неща са на Вирбак -ветеринарна серия.Изпробвала съм ги и по добро от тях не намерих.Обедена съм ,че след месец, а и по рано ще видиш невероятен резултат.Можеш да продължиш на храната постояно,стига да можеш да си я позволиш.Аз съм много доволна от нея и вече не давам никакви добавки.Скъпа е но ти спестява ходене по доктори за кожни и стомашни проблеми а и купуване на витамини .От добавката за козина ,изпийте две шишенца,а от пастата поне едно.И да пишеш за резултата.Късмет и лека седмица. Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 327141
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeЧет Фев 11, 2010 5:42 pm

Благодаря ти IA!Храната я вземаме вече почти 3 седмици(докторат я поръчва),добавки също ни даде,но за тази паста нищо не е казал.ще попитам за нея и ще я взема.Колкото до кожата няма нищо,абсолютно здрава е(никакви алергии,рани и темподобни)но козината мн пада.Реша всеки ден по два пъти,но кога ще се възтанови...направо съм отчаяна.Докторат каза че е от дългото кърмене(бяха 6 бебета,и всичките са абсолютно здрави,дебели мн сладки.вече са на 3 месеца)понеже са много.Of i az не знам вече,знам само,че вече никога няма да има бебета,колкото и да са хубави...sad
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeНед Фев 28, 2010 2:32 am

tany_79 какво става? Възтановявате ли се?Това че по когата не виждаш видими поражения не значи че е здрава.Щом пада козината е достатъчен показател.Пусни някоя снимка и търси моляте дом на чауто което вачмерих и настаних в клиника. http://forum.dog.bg/-t31145.html&pid=775265&st=40#entry775265
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeНед Фев 28, 2010 3:08 pm

Благодаря,Таира вече е добре.Козината й се възстановява значително бързо.Моето кученце се завръщаsmile
А за кучето което сте намерили...БРАВО на вас,незнам какво друго да кажа.Ако чуя някои да си търси любимец,непременно ще ви кажа.Надяам се,че ще си намери добри стопани(тои е щастливец)щом сте го намерили вие.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeНед Фев 28, 2010 9:56 pm

Много се радвам за Таира, голяма сладурана е .Така ми се иска да мога да я настискам. Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 454384
ДАНО да намерим дом на този сладур.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Niki_92
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Niki_92


Male
Местожителство : Sofia

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПон Май 31, 2010 9:11 am

Здравейте! Искам да ви попитам дали мога да заведа Бъко на фризьор ,по време на големите жеги защото сега той се изморява много бързо и веднага плези езика а представям си когато се затопли какво ще стане .. сега след 10 минутно боричкане с друго куче той си ляга на земята и започва да диша тежко ..
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПон Май 31, 2010 10:12 am

Не е препоръчително да се подстригна кучето .Под косъма го предпазва от студа и жегите .В повечето случай има серьозни кожни проблеми заради това ,че няма козина която да предпазва чуствителната кожа.И слънчеви изгаряния са доста често срещани .Не го подстригвайте.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Niki_92
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Niki_92


Male
Местожителство : Sofia

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПон Май 31, 2010 9:48 pm

Мерси ! : ) Може ли да дадеш скайп за да поддържаме връзка ако ми се наложи нещо , да те питам Thinking
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПет Юни 04, 2010 7:59 pm

Niki_92 написа:
Мерси ! : ) Може ли да дадеш скайп за да поддържаме връзка ако ми се наложи нещо , да те питам Thinking

Спокойно може да питаш във форума. Освен това под всяко мнение на определен потребител има бутонче скайп, така можеш да го аднеш ако искаш. Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау 671238

Всяко следващо мнение извън темата, тъй като практически е спам, ще бъде трито.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Trans4e
Шънуншъ
Шънуншъ
Trans4e


Male
Местожителство : Blagoevgrad

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПон Юни 14, 2010 11:53 am

Значи искам да попитам моито чау е на 40 дни .... от кога мога да почна да го реша ... Благодаря предварително ..
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeПон Юни 14, 2010 10:02 pm

Ами, първо не мога да се въздържа, да спомена, че вземането на куче, на такава възраст е крайно неподходящо. Минимумът е два месеца и половина! Относно ресането, скоро можеш да започнеш, за да го привикнеш с грууминга като цяло. За начало използвай малка бебешка четка, с големи дървени зъбци.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Niki_92
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Niki_92


Male
Местожителство : Sofia

Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeВто Юни 15, 2010 5:17 pm

Абсолютно ли е забранено подстригването на Чау? И нормално ли е да е все така запъхтян .. нормално е да стои на течения или до климатик , но ако го подстрижем няма ли да го облекчим?
Върнете се в началото Go down
Деси
Гост
avatar



Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitimeСря Яну 19, 2011 12:07 pm

здравейте,
искам да попитам дали някой от вас е използвам пелени и капки, от тези които привличат кученцето да се изхожда на избраното място? има ли смисъл да ги купувам?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау   Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Грууминг или как да поддържаме козината на Чау Чау
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Грижи за кучето-
Идете на: