Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

 Здравни проблеми характерни за породата Чау

Go down 
+14
Vasse
smartbg1
MOCART
Niki_92
miroslava
tany_79
IA---
dragag
LollyPopins
lazi_89
xtinam
aniko
bebcho
Огнеслав
18 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeЧет Юли 17, 2008 2:56 pm

Споделете за вашите проблеми и ще ви помогнем с всички усилия.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
bebcho
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
bebcho


Female
Местожителство : pleven

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeЧет Ное 27, 2008 10:16 pm


Тъй като екстрактът от грейпфрут е безопасен за консумация, той също така е подходящ за прилагане при животни. Екстрактът може да бъде прибавян към тяхната вода или храна, може да бъде разреждан и прилаган локално за отстраняване на инфекции по кожата. Полезен е при почистване на ушите, като помага да ги отървем от ушните паразити.
Върнете се в началото Go down
aniko
Шънуншъ
Шънуншъ
avatar


Female
Местожителство : добрич

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Яну 20, 2009 11:36 am

моето куче непрекъснато плаче и има гурлички докторите казаха че е от студа, но тя дори сутрин като се събудим има сълзички, а слагането на капките е страшно мъчение и за двете ни. Някой може ли да ми каже причината и съвет как да я излекувам
Върнете се в началото Go down
xtinam
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
xtinam


Female
Местожителство : Sofia

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Май 12, 2009 1:52 pm

aniko това проблем, който има почти всяко чау чау. За съжаление единственият начин да се промени това е оперативен. Причината очите да сълзят е,че обръщат клепача и сълзенето идва от миглите. Операцията не е толкова сложна и почти всеки стопанин, който иска да лиши кучето си от този дисконфорт минава през това. Мога да препоръчам лекари и клиники в София. А за гурличките, които се получават - всяка сутрин с топла вода по възможност преварена, защото понякога им влиза в окото, и памуче ги почиствай. Понякога гурличките ги дразнят и се търкат с предната лапа,за да ги махнат и може да подразнат окото.
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 10:26 pm

Искам да попитам какви са симптомите,когата кучето има кожно заболяване?Аз много се притеснявам,че може някой ден да му стане нещо и ние да не разберем. Sweating
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 1:03 am

Ами най-важните условия, за да се предотвратят патологични промени в епидермиса са проветривостта на козината и досега с кислород на кожата. Т.е при добра поддръжка на космената покривка ( сресване и къпане), просто предотвратяваме евентуални проблеми. Възможни причинители на екземи обаче могат да бъдат алергии, неизплакнат добре и засъхнал в козината шампоан или сапун, както и ожилвания от всякакви насекоми.
Храната също е от голямо значение, ако е качествена и балансирана, кожата и козината са здрави и устойчиви на външни влияния.

А симптомите на кожно заболяване са доста очевидни, първо през козината започват да прозират червеникави петна, после самата тя опадва точно на тези места, защото възпалението се разраства. Ако кучо, примерно, започне да се ближе настоятелно някъде по тялото веднага проверяваш за какво става въпрос, защото това е един от най-първите признаци.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 9:28 am

Ох,олекна ми за сега няма такова нещо,но аз съм по цял ден в нас и го реша с три вида четки поне по два пъти на ден и го къпя всеки месец
Върнете се в началото Go down
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 12:06 pm

А искам да попитам как се прилага екстрактът от грейпфрут за почистване на ушите,аз до сега само в водата му слагах
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeСъб Сеп 05, 2009 11:19 pm

Екстракта от грейпфрут е с много широко приложение. Освен че може да бъде добавян в храната или водата, с успех се прилага и локално върху кожата за отстраняване на инфекции или възпаления. А чистенето на ушите става по следния начин: първо ти трябват пинсета и марля, увиваш марлята около пинсетата, и потапяш получилото се топче в сместа. С него, внимателно чистиш вътрешността на ушите.(не трябва да е памук или клечка за уши)
По мое мнение обаче не е подходящо да използваш за тази цел екстракт от грейпфрут, във ветеринарните лечебници се продават специални препарати, които размекват ушната кал, а и освен това имат антибактериално действие. Те са най-удачни
А аз лично чистя ушите на моето куче със "сребърна вода", която се продава в хуманитарните аптеки, защото намирам този начин за най-естествен и природосъобразен.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
lazi_89
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
lazi_89


Female
Местожителство : sofiq

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeНед Сеп 06, 2009 9:39 am

мерси ще си купя Tongue Out
Върнете се в началото Go down
LollyPopins
Шънуншъ
Шънуншъ
LollyPopins


Male
Местожителство : Dobrich

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeСря Окт 14, 2009 10:30 pm

Здравейте. Имам сериозен проблем. Имам чисто черно чао на име Лоли. Купих го преди около 8 месеца. На 12 ноември става на годинка. Лятото работих по морето и го оставих на моите родители да се грижат за него. Иначе си го гледах в апартамента , но го оставих при тях в къщата. Те са го гледали на двора и са му давали гранули /главно/ Беше отслабнало и козината бе в ужасен вид! Заведох го на ветеринар и му сложиха няколко ваксини , изписаха ми витамини "биотин", които всеки ден му давам и го сресвaм по няколко пъти. НЕ съм го постригвал лятото но все още е зле козинката около врата се вижда на места е опадала има и липеи по главата и на 2 места по тялото. Ветеринара каза , че ще се оправи но мина седмица и половина а се влошава. Какво да правя не знам , утре ще го водя в частна клиника за животни . АМАН ОТ ПРОСТАЦИ В ТАЗИ ДЪРЖАВА! Не знам дали е от противопаразитната каишка но не се оправя не знам какво да правя ... моля за съвет и помощ!
Върнете се в началото Go down
dragag
Шънуншъ
Шънуншъ
dragag


Female
Местожителство : Sofia

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeНед Мар 14, 2010 8:59 pm

какво знаете за microsporiata.Имаме чау-чау на 7 месеца и се грижим добре за него,решем го редовно,,храним го с ориз,пилешко и зеленчуци и изведнъж му се появи малка раничка,която чешейки я се разрастна и в момента е проблем.Водихме го на лекар и ни каза микроспория.Имали ли сте подобен проблем и как протича болеста
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeПон Мар 15, 2010 11:15 am

От храната и влага е .
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
dragag
Шънуншъ
Шънуншъ
dragag


Female
Местожителство : Sofia

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Мар 16, 2010 5:23 pm

Не е микроспория,а се оказа екзема.Не ми се понрави диагнозата на първия лекар,защото козината му е лъскава и нормална и днес го заведох в клиниката 101 любомци в Овча купел и се оказа екзема.Обръснаха местото и го третираха с препарати и сега вече е по-спокоен.Аман от невежи ветеринари-за първия говоря.Препоръчвам тази клини на всички.
Върнете се в началото Go down
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeЧет Юни 17, 2010 5:55 pm

Здравейте!
На Тайра вчера й извадиха осил от лявото ухо и имала спукана мембрана.Сега слагаме Adolak и Surolan,но ми е много притеснено.Докторът казва,че ще се възстанови мембраната,но въпреки всичко бих искала да чуя и вашето мнение.Благодаря ви предварително
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Юни 22, 2010 7:25 am

Ами, ще се възстанови след известно време, гледай във никакъв случай да не мокриш вътрешността на ухото. И за напред по внимателно с разходките по тревата
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Юни 22, 2010 3:28 pm

Ами пусти коткиsmile,като ги види и пощурява,ина4е невлиза в високи тревиsmile)
Върнете се в началото Go down
miroslava
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
miroslava


Male
Местожителство : botevgrad

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Юни 22, 2010 8:52 pm

трябва да се внимава много със тея усили ако не се махнат от кучето
след време забира мястото и се стига до цепене за да се извади
Върнете се в началото Go down
Niki_92
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Niki_92


Male
Местожителство : Sofia

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeНед Юни 27, 2010 3:12 pm

здравейте , искам да ви попитам нещо за моят Бъки.На 9 месеца е и от пишката му тече нещо бяло , той постоянно го ближе и дъхър му мирише много лошо ?когато е възможно го бърша но рядко
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Юни 29, 2010 9:53 pm

Приготвяш разтвор от 10 гр(около 1 чаена лъчжичка) калиев перманганат и половин литър вода. Вземаш парче памук напояваш го добре с разтвора и почистваш мястото. Тази промивка я повтаряте 4 пъти седмично, докато проблема не изчезне.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Niki_92
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Niki_92


Male
Местожителство : Sofia

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeСъб Юли 17, 2010 10:34 pm

Здравейте , днес открих коричка на коремчето под предната дясна лапичка на кучето ми и реших да видя за какво става въпрос.Отделих малко козината и видях да стърчи осил . Отстраних го и половината коричка се махна и що да видя , в раничката нов осил вътре в нея . Махнахме коричката , промихме раната.Въпроса ми е как да действам когато видя осили , днес например махнах 10 забили се и 10 все още не забили се осили.Много ме притесняват , тази раничка беше доста голяма и се изплаших. Дайте ми съвет или ме успокойте незнам... Lips Sealed
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeНед Юли 18, 2010 10:52 pm

Ами, да ти кажа осилите са си опасни като цяло, и то най-вече ако поаднат в ушите или ноздрите.
Хубво е да можеш да реагираш, адекватно и бързо, в подобна ситуция, и за тази цел трябва да познваш добре симптомите.
Тъй като ушите и носа са много чувствителни области, реакцията е почти мигновена
При осил в ухото, кучето реагира със интензивно въртена на главата, паническо поведение, и енергично чесане на основата на ухото с лапа, в покой ляга на тази си страната където се намира осилът.
Когато е в ноздрата пак наблюдаваме паникческо поведение, като кучето започва непрестанно да киха навежда се напред и започва да си търка муцуната с лапи.
Веднага трябва да се потърси медицинска помощ, защото първо вътрешното нараняване скоро ще се инфектира и възпали и второ защото съществува вероятност осила да се забие дори по-нвътре. А след това лечението е трудно и трвматизиращо.
Ако осилът се е забил в лапата, кучето започва да куца и да ближе раздразненото място.

А що се отнася до осилите на други места,наистина кучетата с обилна козина са доста застрашени. Единственият съвет, който мога да ти дам е да избягвате, площи с избуяла растителност. Особено през юли и август, когатопредставителите на семейство житни се развиват най-интензивно.

И в крайна сметка, трябва да добавя, че един голям процент от кучетата, в чиито нос е попаднал осил, все пак успяват да го изхвърлят с продължително кихане, или го глътват, но е силно нежелателно нещата да се оставят така.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Niki_92
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Niki_92


Male
Местожителство : Sofia

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Юли 20, 2010 7:55 pm

Вчера минахме под едно дърво и му паднаха мравчици на главичката , махнах ги и проверих да няма някоя в ухото която е влязла .Нямаше , но той почна да си върти силно главата да се накланя на дясно , да ляга на дясната страна , днес нищо не прави имам предвид отново си върти главата но по нормален начин , не се чеша и не ходи наведено леко на дясно с главата ? Какво да правя ?
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeВто Юли 20, 2010 8:41 pm

Ами не виждам какъв е проблема, като днес вече му няма нищо
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
MOCART
Шънуншъ
Шънуншъ
MOCART


Female
Местожителство : pomorie

Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitimeПон Яну 24, 2011 8:26 pm

Здравейте, имам Чао на 7 месеца и това , което ми прави впечатлениее, че това куче има доста неприятна миризма. Така ли е или това е признак на кожен проблем?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Здравни проблеми характерни за породата Чау Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Здравни проблеми характерни за породата Чау
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Грижи за кучето-
Идете на: