Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 Здравни проблеми характерни за породата Чау

Go down 
+14
Vasse
smartbg1
MOCART
Niki_92
miroslava
tany_79
IA---
dragag
LollyPopins
lazi_89
xtinam
aniko
bebcho
Огнеслав
18 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
smartbg1
Шънуншъ
Шънуншъ
smartbg1


Female
Местожителство : Благоевград

Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeЧет Юни 02, 2011 9:39 pm

Преди два дни моето чао не даваше да го реша по гривата, след като заспа забелязах че козината му е там се е затупала, но кагото почвах да го сресвам то скачаше и започваше да се сърди. Сутринта когато станах забелязах че гривата му има много лош мириз. Страшно се изплаших и го заведох на лекар. Той каза че се е получилa екзема от топлото време. Подстрига участака с машинка и му би инжекция (някакъв антибиотик който поставяме 3 дни). Даде ни и да го мажем с Cortizeme на Virbac. Проблема е че каза че лечението ще продължи с някакви хапчета, които така и незапомних как се казват но мисля че беше нещо с буквата П. Та тези хапчета били австрийски и помагали много при подобни кожни проблеми, но от тях се спирал растежа на кученцето. Моето чао е само на 7 месеца и много се притеснявам да му даваме хапчета, които може да му спрат растежа. Иначе ми каза че с Cortizeme ще трябва да се мажем около 2 седмици. Какво бихте ме посъветвали да направа? Дали да му давам от тези хапчета? Това, което най силно желая е кученцето да оздравее. Sweating
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeНед Юли 03, 2011 2:34 am

Отиди на друг ветеринарен и виж дали той е на същото мнение относно лечението. Не пребързвайте с медикаментозното лечение.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Vasse
Шънуншъ
Шънуншъ
Vasse


Female
Местожителство : Пловдив

Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeСря Юли 20, 2011 1:09 pm

Здравейтъе и от мен.Преди 1 месец си взех и аз куче чао чао.Очарована съм от нея , но проблема ми е че много и мирише козината.Къпана е вече 2 пъти ,но не помага.Кучето е на 2 години и е гледана на двора , а аз искам да си я гледам в къщи.Моля дайте ми съвет какво да правя.............Нормално ли е за тази порода да мирише така............Предварително благодаря
Върнете се в началото Go down
xarlito
Шънуншъ
Шънуншъ
xarlito


Male
Местожителство : xisar
Humor : 0892 32 23 20

Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeВто Юли 26, 2011 10:00 am

ZDRAVEIITE ISKAM DA POPITAM MOETO KY4E MNOGO XARKA I VA6ITE LI SA TAKA ILI IMA PROBLEM
Върнете се в началото Go down
Vankata7
Гост
avatar



Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Сълзене от очите   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeВто Юли 26, 2011 3:25 pm

Здравейте ! Имаме си малка сладурана на 2 годинки, която е много енергична и жизнерадостна, храни се нормално и като всяко чау-чау е леко непослушна. Проблемът обаче е, че от доста месеци вече ни сълзят очите - първо беше малка вадичка на едното, после малко и на другото и така проблемът се задълбочаваше с времето докато не се стигна до сегашното състояние - две постоянни вадички на двеете очи, които са доста широчки... Worried О треме на време виждам как се опитва с предната лапа да се почеше по очето.Ветеринарят ни предписа някакви капки, но както казах нашата мадама е типичният своенравен представител на породата си и след първият опит да й сложим от капките повече не се и опитахме - беше много травматично изживяване за животинката и за нас sad . Ветеринарят ни увери, че не става въпрос за "Ентропион" (обръщането на миглите към очната ябълка) и че с капките ще й мине, но уви- при нас просто не са вариант. Та питам - този проблем може ли да се реши и по друг начин и дали представлява опасност за общото й състояние или може да се пренебрегне като козметичен дефект .... ? Благодаря предварително smile
Върнете се в началото Go down
mariq5
Шънуншъ
Шънуншъ
mariq5


Female
Местожителство : plovdiv

Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeСря Авг 31, 2011 6:46 pm

Здравейте,имам женско чао чао на 5 месеца,и от няколко дни се изправя много трудно мисля,че я боли задната лапа,преди няколко дни баща ми я наспъпал може да е от това.Да изчакам ли да и мине или да я заведа на ветеринар,иначе има апетит и не скимти?
Върнете се в началото Go down
ARES
Шънуншъ
Шънуншъ
ARES


Female
Местожителство : Габрово

Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 08, 2011 8:19 pm

Чау не са кучета, които скимтят! Поне аз незнам за такъв случай, прословути са с това! Заведете я на лекар, не се чудете, дори и да е само за лично успокоение. Вземате ли калции?
Върнете се в началото Go down
stefanova
Шънуншъ
Шънуншъ
stefanova


Female
Местожителство : Враца

Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 23, 2012 5:40 pm

Здравейте! Имам от скоро малък чау и днес бяхме на втора ваксина.Предупредиха ме,че едно на 150 кучета правят алергична реакция и ЕТО...точно на втория час след нея малкото бебе повърна,подуха му се очите и муцунката /жална картинка/ веднага отидохме и му направиха противоалергична инжекция. Очичките спаднаха,но е унил,спинка. Някой патил ли е така? Страх ме е нощес нещо да не му стане!!! sad
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравни проблеми характерни за породата Чау   Здравни проблеми характерни за породата Чау - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Здравни проблеми характерни за породата Чау
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Грижи за кучето-
Идете на: