Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

 Обучение и възпитание

Go down 
+6
magdu6ka
lusy
tanito
xtinam
aniko
Огнеслав
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Blondy_power
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Blondy_power


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание - Page 2 Icon_minitimeНед Юли 04, 2010 8:35 pm

Ми не знам smile Така ми говориха и за финландския шпиц (предишното ми куче) и аз си го гледах вкъщи. Но баща ми ме посъветва да пробвам на двора и кучето "се роди". Тичаше, гонеше котки и мухи, хах. Абе веселба. Препичаше се на слънце. Спря да скимти. И от тогава все си мисля, че кучетата се мъчат вътре. Но всеки си има мнение. Аз не съм някаква съдистка - ако видя, че на Бари му е зле на двора си го прибирамwink
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание - Page 2 Icon_minitimeНед Юли 04, 2010 11:39 pm

Ако наистина си решила да го гледаш навън, свиквай го с двора постепенно. Първоначлно трябва да го оставяш само за 30 - 40 мин, като постепенно увеличаваш престоя, по този начин ще се адаптира по лесно.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Blondy_power
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Blondy_power


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание - Page 2 Icon_minitimeПон Юли 05, 2010 9:32 pm

Ми да, решила съм. Честно казано ме стреснахте с това, че няма да му е по-добре, но се консултирах с доста хора. Мисля, че не сте прави, но ще видимwink Иначе да, ще го свиквам по малко време от начало.
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Обучение и възпитание - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание - Page 2 Icon_minitimeСря Юли 07, 2010 3:28 pm

Ами не знам бе, то е въпрос на вкус. Нека разсъждаваме градивно обаче. Първо от личен опит, ще ти кажа, че за всяко едно куче, независимо какво е, oт най висок приоритет е да бъде със стопанините си, всички други неща от сорта на гонене на котки и мухи по двора са второстепенни.Нека предположим сега, че ти гледаш кучето си на двора, в такъв случай логично е, че то ще прекарва повече време само, тъй като дори и да го извеждаш по 4 пъти на ден и да си играете заедно, пак ти предимно ще си стоиш въре а не на двора. Ако, обаче го гледаш вътре в къщата, очевидно кучето ще е по-щастливо тъй като ще прекарва повече време с теб, което именно е и основния му приоритет, желание и т.н, както по-горе споменах.
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Blondy_power
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Blondy_power


Female
Местожителство : Sofia

Обучение и възпитание - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание - Page 2 Icon_minitimeСря Юли 07, 2010 6:17 pm

Огнеслав написа:
Ами не знам бе, то е въпрос на вкус. Нека разсъждаваме градивно обаче. Първо от личен опит, ще ти кажа, че за всяко едно куче, независимо какво е, oт най висок приоритет е да бъде със стопанините си, всички други неща от сорта на гонене на котки и мухи по двора са второстепенни.Нека предположим сега, че ти гледаш кучето си на двора, в такъв случай логично е, че то ще прекарва повече време само, тъй като дори и да го извеждаш по 4 пъти на ден и да си играете заедно, пак ти предимно ще си стоиш въре а не на двора. Ако, обаче го гледаш вътре в къщата, очевидно кучето ще е по-щастливо тъй като ще прекарва повече време с теб, което именно е и основния му приоритет, желание и т.н, както по-горе споменах.

Ок, това добре. Но и да е вкъщи кучето често ще е само, защото от септември съм на лекции всеки ден... няма как. Плюс това за да стане както ти казваш трябва да пускам кучето да се разхожда из цялата къща иначе пак е само. А това изисква много нерви, каране, викане...ще има постоянно "не, Бари, не" и "пусни Бари" и с парцала като някоя слугиня. Тоест за мен е по-кофти кучето да е вътре и това рефлектира върху него, защото аз като се изнервям и му се карам на него му е кофти. А на двроа ще си прави каквото му е кеф. Може би покрай него и аз ще прекарвам повече време там smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Обучение и възпитание - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обучение и възпитание   Обучение и възпитание - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Обучение и възпитание
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Грижи за кучето-
Идете на: