Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 Бърборилня

Go down 
+15
miroslava
galiad
jamie
Siana_83
IA---
magdu6ka
tanito
tany_79
Stoian
lusy
rality
natid
bebcho
Огнеслав
kupidonce
19 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 06, 2009 1:26 pm

Правилно, последният път ни излъга точно за тази операция .Две седмици ме тормози да и дам кординати на докторите от клиниката .Накрая и ги дадох с уговорката ,да не излъже пак и точно така стана .В момента в който бях в клиниката тя пише по скайпа ,че на следваощият ден има назначен час за операция и че са и прегледали чауто и била много доволна от докторите .Да кажа не само че няма уговорен час , а и никога не е стъпвала в клиниката.Не и се вързвайте всяка нейна история е лъжа .Но тук най лошото е че лъже за здравето на собственото си куче.Позор Бърборилня - Page 2 460666
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeНед Ное 15, 2009 11:23 pm

Здравейте, от два дни имаме чау-чау на 2 месеца и ще съм много благодарна да споделите опита си с отглеждането му... Марли е много палав и гризе всичко, което му попадне, да не говорим за пишкането и другите съпътстващи го действия... Ще кача негови снимки ако може някой от вас да ми каже какъв цвят ще стане като порасне, защото се притеснявам дали е чистокръвен и нормално ли е да е тъкав цвят като бебе.Благодаря предварително на всички.Бърборилня - Page 2 Dsc00578yo.th
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeПон Ное 16, 2009 1:20 pm

Да ти е живо и здраво Бърборилня - Page 2 454384 и много да те радва, като порасне ще изсветлее малко и маската на лицето ще изчезне.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeПон Ное 16, 2009 9:32 pm

Благодаря ти, дано успея да се справя с отглеждането и възпитанието му Whew
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 17, 2009 1:33 am

О не се притеснявай ,каквото има ще помагаме. Бърборилня - Page 2 671238
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 17, 2009 9:46 pm

Ами да започвам с въпросите тогава smile В интернет четох, че трябва да му се режат ноктите като порасне.Същевременно днес говорих с жена, която отглежда чау-чау от години и тя каза, че не й се е налагало, но с уговорката, че нейните са гледани на двор, а нашето е в апартамент.Според нея, на двора й, те сами си ги изпилявали на плочките и цимента :D А другият ми въпрос е относно къпането-едни казват веднъж месечно, други веднъж годишно и аз незнам вече кого да слушам, а искам да постъпваме възможно най-правилно спрямо него...И така... Предварително благодаря за отделеното време и внимание...
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 17, 2009 11:57 pm

Ноктите ако правиш достатъчно разходки изобщо няма да ти се налага да ги режеш.А за къпането гледай да не е по често от 1 път месечно, може примерно на 2-3 месеца веднъж .Той все пак не спи на двара ,а в апартамент.Най важното обаче е да го сресваш хубаво и редовно .Аз реша всеки ден.По този начин си спестяваш много проблеми с кожата.Може да му вземеш различни четки и гребла за различните части на тялото .Пък и няма нищо по хубаво от подържано чау.От сега го свикни на този ритуал и после ще ви доставя удоволствие и на двама ви.Ти от ефекта който ще има от ресането а той от хубавото четкане.Така кожата ще може да диша и няма да се задушава от подкосама.Къпането обаче ще го направиш 2 седмици след 3 ваксина, не по рано.Хубаво е да имаш и лосиони за очи и уши за да ги почистваш редовно.Ако има нещо питай и нацелувай сладкото мече от мен Бърборилня - Page 2 454384
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 19, 2009 10:21 am

С риск да стана досадна-ще продължа с въпросите. Crying Марли е на два месеца-5 кг, в момента го храним с гранули, които ни дадоха от магазина-няма проблем с тях. Въпросът е може ли на тази възраст да му даваме и малко сварен ориз, например, или е още малък??? Другото, с което не можем да се справим е пишкането вътре-ужас, а третият ми въпрос е дали е нормално това, че от време на време кашля, все едно се дави. Имам и още, но постепенно ще ги задавам, благодаря Ви отново, най-вече на теб - IA smile
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 19, 2009 11:53 am

Ако ти кашля докато се храни значи, че лакомо се храни.Но ако го прави и в друго време ,веднага на доктор вероятно има възпаление на белите дробове и трябва да се лекува .Хрема има ли ,излиза ли и секрет от оченцата. За дву месечно чау трябва да е с повече килца ,но не се притеснявай ще ги навакса стига да му даваш качествена храна .Да те предопредя ако от сега го свикнеш на готвено ще ти се откаже от гранулите и колкото и да се опитваш да му сготвиш балансирано за неговите нужди няма да успееш.Във високият клас гранули има всички необходими витамини и микроелементи,които ти ако го храниш с готвено няма как да набавяш ,а трябва да даваш допълнително .За това като сметнеш цената на качествена добавка за разтежа и козината също и евентуалните последици от готвена храна за кожата и козината като разход за доктори .То най добрият вариянт излиза да вземаш най качесвената и скъпа храна .Хем няма да имаш работа с доктори ,хем ще се радваш на здраво и весело мече.Това не значи обаче ,че не може от време на време да му готвиш ,но с риск ,че евентуално може да ти стане капризен ,а особедно в ранна възраст това ще окаже влияние на разтежа. Качествени храни са Юкануба от която аз съм много доволна ,моята мецанка на 6 месеца беше 19 килца .За Роял канин за мен е спорен въпроса, Фролик е деликатесна храна със зеленчуци за цялата перисталтика, Ориджейн също е много готина храна с висок процент на протеини , Хилс и на едно от първите места е лечебната храна на Вирбак за козина и кожа ,които при нашата порода са най големият проблем.Тя е със съставките на Добавката мегадерм с незаменими масни киселини омега 3 и омега 6.Срахотно питателна и против всякакви кожни и хранителни алергии.Ти всъщност с какво храниш мечето.За пишкането какво да ти кажа , нашите чаута пият много вода и пишкат много, вие предполагам нямате още 3 ваксина и в никакъв случай не трябва да рискуваш да го извеждаш преди да минат поне 2 седмици от нея.За да не плачеш после .Във вкъщи можеш да се справиш по следният начин има кучешки тоалетни с голям памперс за тях които са ароматизирани и абсорбират всичко, към тях може да вземеш един концентрат за приучаване на малкото към хигиении навици капиш върху памперса 2-3 капки и завеждаш мечето там когато се нахрани или става от сън.Никога не му посягай когато се е изпишкало или изакало ,защото ще го накараш да се страхува от нормални те физиологични нужди .Само ще се държиш с него като с малоумно детенце ,когато направи беля му се караш много и го водиш на мястото му което ти си определила.Това обаче трябва да става когато ти го виждаш ,че го прави , а не когато си си дошла от работа и си заварила свършената беля .То няма да знае за какво му се караш и ще го накараш да се страхува от твоето идване във вкъщи.Когато обаче си свърши работата където трябва ,много му се радвай и го поущрявай с лакомство да разбере ,че ти си щастлива когато си свършва работата където трябва .Чаута са много умни и бързо се приучват ,така ще го приучиш и отвън с лакомство и любов.Имай предвит обаче че са и прекалено горда порода и с бой и тормоз ще получиш обратният ефект.За сега това което ме притеснява ,че кашляте не отлагай и го заведи на доктор да не се усложни,че е много важно първите 6 месеца как ще е неговото здраве. Ако има нещо пак питай за да може за помагаме ,и не се притеснявай ,че задаваш много въпроси ,нали за това си комуникираме за да си помагаме. Бърборилня - Page 2 819607
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 19, 2009 12:52 pm

Здравеи  Сиана_83!Чао са кучета които хъркат не само като спят,заслушай се в кашлицата му,може и да хърка,моята Тайра също ;кашляше;,но тази кашлица се оказа просто едно хъркане.Колкото до ориза даваи му,това е основната храна на чао-чао.А и самото куче си показва от какво има нужда и каква храна предпочита.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 19, 2009 11:42 pm

Хъркането и кашлицата са 2 корено различни неща.И за това най добре може да разкаже Норита ,която едва е излекувала нейната меца от плевмония и знае за какъв кошмар говоря.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 20, 2009 11:42 am

Да различни неща са,но защо бързате да стряскате хората с плевмония или изобщо някаква болест.Моето куче също се давеше,но това е защото доскоро са сукали,а сега вече им се налага да се хранят сами и са много лакоми,при нас беше това причината.А понякога докато се разхожда или просто си стои хурка така сякаш не й стига въздух.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 12:07 am

Ако сте прочели по горният ми пост ще видите точно това, което вие казвате, съм го написала в едно изреченние.Никого не стряскам с каквито и да било болести, просто казвам ,че ако това нещо продължи мечето трябва да се прегледа от доктор за спокойствие на стопаните, а и за негово добро.Защото никой не може дори и по точни симптоми да сложи дистанционно каквато и да било диагноза.А вече всеки стопанин сам преценява и принципно е желателно когато се вземе едно куче то да се заведе на ветеринар за основен преглед.Който включва поне основните неща ,сърце ,дихателни органи състояние на перисталтиката и общо състояние на кутрето като цяло.По някога проблемите с дишането идват и от сърцето.Голям брой чаута се раждат с недоразвити клапи и до 6 мес.99% се доразвиват .Това го пиша за информация, а не да стряскам някого.Аз примерно съм от хората които обичат да имат информация за нещата които ги интересуват.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 1:53 pm

Извиняваи!Наистина не бях прочела по-горе,но така си обърках едното куче.,,Много баби,келяво дяте,,smileнали знаеш.Затова реагирах така остро.Надявам се ,че не съм те засегнала лично!А колкото до информацията която даваш,наистина е ценна.
Върнете се в началото Go down
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 9:22 pm

Благодаря на IA и Tany_79 за вниманието, което ми отделяте Clapping Hands Да докладвам какво свърших с кутрето относно кашлицата. Заведохме го при лекарката, тя го преслуша, каза, че дробовете му са чисти. Даде ни хапче за вътрешно обезпаразитяване, понеже предишното беше дадено отдавна и каза, че е възможно да кашля и от паразити. Ако марли 3 дни след тая таблетка пак покашля, се разбрахме пак да отидем. IA ме попита с какви гранули го храним-Royal Canin за неговата възраст и за 7 дни беше наддал 600гр. smile Много е полезен форума /особено за начинаещи като мен/ и ще продължавам да се съветвам с вас-хора, които имат опит с малките мечета. wink
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeПон Ное 23, 2009 9:29 pm

tany_79 не си ме засегнала, просто смятам ,че всеки има право да си каже мнението.А като каза ,че са ти объркали едно куче .Такова нещо се случва ако сменяме много ветове и на изпълняваме предписанията на всички.Кучетата все пак не могат да казват какво им е и какво ги боли за това ветовете лекуват на принципа на отхвърлянето .Гледат симптомите и на коя болест най отговарят ако не се повлияе от лечението за дадената болест вземат следващата която е с близки симптоми.Много често налучкват от първият път ,но понякога са им нужни няколко опита.Ако сме при добър доктор то не е желателно да го сменяме при първият провал защото той все пак познава кутрето от малко и е в час със здравето му и от какво най боледува.
Siana_83 много се радвам ,че си завела мечето на доктор и силно се надявам да се реши проблема само с обезпаразитяване .Искам да ти кажа ,че ако кутрето изхвърли някакви паразити трябва след 10-12 дни да повториш пак обезпаразитяването .Защото хапчетат убиват завършеният вече червей но остават негови яйца и те се развиват за този период .За това да бъдеш сигурна че мечето ти е обезпаразитено трябва да даваш през 10,12 дни кокато престане да излизат.А за Рояла не смятам ,че е много качествена ,но по добре от нисък клас храна.И той ще ти върши работа.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 24, 2009 12:06 am

IA, относно обезпаразитяването лекарката ми каза същото и ми е записала кога е следващото-ще му даваме на всеки 14 дни до определена възраст-след това всеки месец. Засега съм много доволна от нея, защото когато и да й се обадя-винаги помага с адекватен съвет относно Марли. Незнам при вас как е било в началото с малкото куче, но при мен е някаква лудница. Досега не съм имала домашен любимец и направо се побърквам ако Марли кихне, примерно. Веднага искам да се обаждам на лекарката. Добре, че приятелят ми е по-разумен и ме спира. Това е като мания-не искам да направя нещо неправилно или да не забележа ако мечето не е добре. Обаче повечето са ми фантазии Rolling on the floor. Относно храната-като започне да привършва, ще започнем да я месим с тази, която IA препоръча. Аз наистина съм новак и имам желание да разбера кое е най-полезно за мечетата. Няма да съм аз ако не задам въпрос- не можем да се справим с хапенето на кутрето. Търпи се до едно време, разбирам, че е малко, че го сърбят зъбите, че не може да си контролира силата на захапката, но те са като малки игли Sweating А Марли приева това хапане за игра-въпросът е,че не само драска, а се хвърля-особено обича боси крака, чорапи, домашни чехли. Карам му се, тупвам го с вестник, но той не иска и да чуе. Успокойте ме, че като порасне няма да е така, иначе-направо не ми се мисли-като е 25 кг примерно и да реши да ми ръфа крака или ръката и да дърпа Crying А повярвайте ми, доста се вживява в това си упражнение...Благодаря за вниманието, което ми отделяте. Tongue Out
Върнете се в началото Go down
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 24, 2009 10:28 am

Моята Таира хапеше до 6-7 месеца,после спря да ръфа всичко,но сега има 6 бебета и всички са с такива иглички вечеsmile,само да видят боси крака или чехли и полудяват.Но за сметка на това са много сладички и незнам като доиде време да ги давам кака ще се разделяме с тях.sad 
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 24, 2009 8:16 pm

ОООО ИЯ отучи синът ми да ходи бос Бърборилня - Page 2 917907 Siana_83 има един начин да му покажеш ,че ти командваш и си по високо в ерархията.Когато си играят малките още не отделени от майката от реакцията на партньора си по игра кученцето разбира до къде е игра и докъде вече почва да причинява болка.За това когато играеш с него и не ти харесва неговото стискане му показвай да кажем с по силно изохкане или доли повишаване на тон.А начина за който ти говоря за да прекъснеш неговата доминантност е когато прекали го обръщаш по карем и го хващаш за вратлето и гърдичките и не му позволяваш да мърда, пускаш го едва като се успокои и приеме твоето превъзходство.Като ти казвам за вратлето това не значи че трябва да го душиш просто го хвани така че да не може да се обърне по гръб без ти да му разрешиш.Като се успокои и приеме твоето превъзходство го пускаш с похвала и целувки.Мъжкаря трябва много да се възпитава, че иначе после има големи ядове.А и много го прегръщай и целувай за да стане много любвеобвилен , а не нападателен ,че чаутата по принцип са бойни кучета.

tany_79 не ми се мисли колко ще плачеш като се разделяш с малките и ще има да мислиш още много време дали ги гледат както трябва.Аз едвам го прежи4вях последният път.Но най добре си насочи вниманието към майката, защото една бременост и раждане не магат да растроят организма както едно кърмене .За това много витамини и минерали за кърмещи и много силна храна и внимавай после с мастита след като престане да кърми .Има една пастичка която струва 2-3 лв и ще ти бъде много от полза ако искаш ще ти я пусна.Иначе да са ви живи и здрави мечетата, че няма нищо по хубаво от здраво куче. Бърборилня - Page 2 26662
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeСря Ное 25, 2009 10:40 am

Благодаря ти IA.Здравички са,дебелички и много игриви.Аз ги отбивам едно по едно,но много ми е трудно,защото и Таира се сърди,иска да ги кърми,но гърдите й вече са много разранени.А колкото за даването на кученцата на двама вече отказах,защото ми беше много мъчно и страшно дали ще ги гледата и как ше ги гледат.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeСря Ное 25, 2009 5:36 pm

Мисля ,че никога повече няма да я заплодиш.Аз така поне реших след последното кучило.Не си заслужава тревогите и за кученцата и за майка им.Защото мъжкият си върши работата за секунди а всичко го отнася майката и нейните стопани.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 10:34 am

Вече съм решила,че никога вече няма да си дам кученцето да се мъчи така,и аз и дъщеря ми покрай нея.Голям зор беше самото раждане,цели 12 часа се мъчи,после грижите за бебетата,на мен не ми тежат толкова,мъчно ми е за Таира,виждам че я боли,но въпреки всичко тя пак им дава да цокат.Но мисля че трябваше да я пусна.Вече няма да я пускам.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 10:59 am

Мила, ако страдаш от предрасъдаци ,че е трябвало да пуснеш кучето да роди поне 1 път, това не е вярно.Нито има значение за оформяне на характера ,както се говореше ,нито за здравето на кучето.Простият факт е ,че ще хвърлиш много усилия и нерви да си възтановиш сладката мечка.А и мъченията от нейна страна нищо не може да го компенсира.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 11:36 am

Да знам вече и наистина съжалявам.надявам се че ще си върна моята Таира,защото сега не е тя направо.Тъжна е ,изморена изпита от всякаде.Доктора беше казал,че едно куче трябва да роди поне един път,такава била природата.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 2:01 pm

Доктора само може да се гръмне дето ти е дал такъв тъп съвет.И като имам повече време ще го обясня подробно да знаят и повече хора та ако се двуомят дали да заплождат кучето си да имат инфо за това.Точно добрят доктор трябва много добре да е наясно с това.А не да ти подлага красивата мечка на това, че сега той претеснява ли се в какво се е превърнала и колко време ще и трябва да се възтанови.Друг е въпроса когото е взета родословна кучица за развъждане с цел запазване на вида.Тогава и скачките се снимат и всичко се прави както трябва а и кучицата е без наследствена обремененост и е здрава и понася по добре възтановяването.Довечера ще дам повече инфо за тази дилема.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
Sponsored content





Бърборилня - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Бърборилня
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Дискусии за Чау Чау-
Идете на: