Чау Чау Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за породата Чау Чау
 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 Бърборилня

Go down 
+15
miroslava
galiad
jamie
Siana_83
IA---
magdu6ka
tanito
tany_79
Stoian
lusy
rality
natid
bebcho
Огнеслав
kupidonce
19 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeЧет Ное 26, 2009 5:17 pm

Аз съм доволна от доктора който я гледа сега,но този от които я взех ги каза тия неща и аз що да не го направяsadТаира е добре иначе,малко и пада козината,но давам витамини,калции и добра храна надявам се ,че ще се оправи козината й.Мен ме притеснява това,че гърдите й са разранени,изглежда тъжна и сърдитаsad,след каато спре да кърми да не направи мастит,притесненията ми са от този вид.Тя иначе е здрава.
Върнете се в началото Go down
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeПон Ное 30, 2009 8:10 pm

Здравейте, скоро не съм ви тормозила с въпроси :-) Междувременно Марли няколко дни имаше ужасно разстройство и се бяхме видели в чудо Worried След успешната намеса на лекарката, Слава Богу, се оправи. За 18-те дни, откакто го имаме, е наддал 2 килограма.Но имам странното усещане, че това не е куче, а прахосмукачка. Не говоря само за това, че гледа да изяде всичко, което му попадане. Просто гранулите не ги дъвче, а ги гълта цели!!! И е страшно лаком. Утре прави три месеца, трябва ли да му увелича малко дажбата? Аз и приятелят ми сме на работа от 08.30 до 17.30. Засега всеки обяд се връщам вкъщи да го изведа и нахраня, но... Не мога да правя това всеки ден. А като го оставим малко повече сам, пишка вътре. Вече се научи да ни известява кога му се ходи до тоалетна по-сериозно smile , но това пишкане.... Просто е ужас. понякога го прави напук. Голям е инат, хапането продължава, независимо, че опитах всички описани методи, за да му покажа, че така не трябва. а и хапе със злоба, а не като игра. Кажете-само чау-чау ли са такива като малки, или всички кучета? Приемам всякакви успокоения. Много го обичаме, но понякога ни вдига кръвното в доста високи граници. Сега съм сама вкъщи, приятелят ми е на работа и както винаги Марли ми се качва на главата буквално. За 3 часа-откачих, а той го прави така, само когато сме двамата.Нищо полезно немога да свърша, защото не ми позволява.Помагайте със съвети за малкия мечок Doh
Върнете се в началото Go down
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeВто Дек 01, 2009 10:50 am

Всички малки кученца са така,а нашите са и с собствен характер и не търпят някои да им казва какво да правятsmileНаучават се,но трябва да им влезеш под кожата,да покажеш,че ти си по-силна,че ти командваш парадаsmileГледаш го в очити и му говориш спокоино(не търпят да им се вика и да ги удрят-тогава правят на пук)Пак ще му се караш,но по-спокоиноsmileВсичко ще мине и като стане на 7-8 месеца вече ще сте забравили всичко лошо ,само ще му се радвате и ще го обичате още повече.Успех и не му се ядосваите много.Пробвайте само единият да го възпитава
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeВто Дек 08, 2009 2:22 am

Siana_83 скоро ще престане да яде на обед и ще му разделяш дажбата само сутрин и вечер .Не те хапе от злоба асе учи до каква степен е болката и до къде свършва играта.Това го прави със вас защото вие сте неговото семейство и няма друго живо същество оснем вас около него .С пишкането ще свикнете той просто е малък , а чаутата са доста чисти и не обичат да си мърсят дома.Просто като се изпишка и изака навън на всяко пишане го поущрявай и му се радвай ,казвай му браво и му давай любимо лакомство .Така той ще разбере какво те прави щастлива.По този начин дори можеш да коригираш всяко негово държание поущрявай го когато се държи добре и ти си доволна от него .С малко усилия ще имаш прекрасен приятел без който няма да можеш.Разцелувай го от мен.
tany_79 не съм съгласна с тебе да го възпитава само единият, то трябва да се научи да слуша и двамата еднакво нищо, че все пак ще избере единият от тях за стопанин.Аз направих тази грешка и сега я плащам по следният начин .Моята ИЯ не яде при никой друг освен при мен не ходи също и по голяма нужда и не ме питай като се наложи да пътувам и да не мога да я взема ,постоянно си мисля и съм със ясното съзнание, че не яде и се чуства много зле и тъгува .По някой път се е налагало да и говоря по телефона.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tany_79
Лу Бан
Лу Бан
tany_79


Female
Местожителство : Varna

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСря Дек 09, 2009 6:34 pm

Може и така да е,аз специално я взимам навсякаде с нас,оставала е и сама ,но в къщи и като се приберем всичко си е изядено,но сигурно защото е в къщи.А иначе те са си кротички(angel).Колкото до възпитанието аз смятам,че така е редно и не само за кучетата,а и за децата,а дали ще слуша другите домашни,мисля,че това зависи от възпитанието.При нас проблема е в разходките,никои освен мен неможе да я изведе без повод,навън слуша само мен,а в къщи и другите.Но навсякаде различноsmileнали?
Върнете се в началото Go down
Siana_83
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
Siana_83


Female
Местожителство : Veliko Tarnovo

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 9:12 pm

Благодаря много за съветите. Ние междувременно напредваме с мечока. Малко по-послушен е Clapping Hands и определено изпълнява няколко команди, тъй като вече свикна с нас. Вече ни известява кога му се ходи до тоалетна /нищо, че понякога ни буди и в 3,30 през нощта, за да се изака Covered Laugh .Ние не му се сърдим, важното е, че ни казва. Свикна и да стои сам и най-невероятното е, че по цял ден докато ни няма не прави бели и чака да си дойдем да го изведем до тоалетна. Това много ни изумява, но и радва-предвид възрастта му-си е голям напредък. Мечока си свикна на определен режим и се стремим да го спазваме всички. Нали знаете, че няма как да мина без въпрос-Марли е вече на 3, месеца, тежи 8,600. Знам, че в нет-а има някакви стандарти, но искам вашето мнение-това тегло нормално ли е долу-горе за неговата възраст, примерно.А в раздела за снимки ще кача няколко на порасналото мече. smile
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeПет Дек 11, 2009 2:12 pm

Ето ти приблизителна таблица.Мечето върви нормално. Бърборилня - Page 3 671238
2 месеца-4-6кг
3 месеца-7-9кг
4 месеца-12-14кг
5 месеца-17-19кг
6 месеца-22-24кг
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
jamie
Шънуншъ
Шънуншъ
jamie


Female
Местожителство : Велико Търново

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeВто Яну 26, 2010 6:52 pm

Здравейте, нова съм тук и от 2 дни имам чау чау на 2 месеца. Имам и котарак. Исках да попитам дали някой има опит с отглеждането на чау и котка на едно място и дали би възникнал някакъв проблем. Благодаря предварително
Върнете се в началото Go down
galiad
Шънуншъ
Шънуншъ
galiad


Female
Местожителство : България, гр. Добрич

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСря Мар 31, 2010 9:58 am

Здравейте. Нова съм тук. Имам черен чау-чау на 4 месеца и се казва Мечо. За сега нямам проблеми с него. При нас е от 2 месеца, като за една седмица свикна да ходи по нужда на терасата. Не ми прави бели, освен от време на време дето гризе килима. Имам притеснения относно дали е чиста порода,защото ушите му още не са изправени и има лека бяла линия на гърдите.Иначе езика му е синьо-лилав, а си мисля, че ако не е чист езика му няма да е такъв - а розов. Моля кажете си мненията. Благодаря ви предварително.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСря Мар 31, 2010 12:00 pm

Качи снички да го видим.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
galiad
Шънуншъ
Шънуншъ
galiad


Female
Местожителство : България, гр. Добрич

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeЧет Апр 01, 2010 1:21 pm

Върнете се в началото Go down
tanito
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
tanito


Male
Местожителство : гр.Русе

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeНед Апр 18, 2010 3:38 pm

здавейте какво става че темата ни замря никой нищо не пише
Върнете се в началото Go down
tanito
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
tanito


Male
Местожителство : гр.Русе

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeЧет Апр 22, 2010 1:10 pm

това е горди


Престани да пускаш такива постове.Научи се да качваш снимки.На които мястото е в Галерията.
Мод.
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeЧет Апр 22, 2010 5:03 pm

Не ти ли омръзна? Смешна си вече.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
tanito
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
tanito


Male
Местожителство : гр.Русе

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeПет Май 14, 2010 9:09 pm

Нецензурни думи забранени.
Мод.

Достъпът на този потребител до форума е ограничен за 60 дни, поради некоректно поведение!
Администратор
Върнете се в началото Go down
miroslava
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
miroslava


Male
Местожителство : botevgrad

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeПет Юни 04, 2010 8:59 pm

искам да попитам от какво може да се получи оголване на врата
утре мойта айра ще я водя на доктор заради това оголване на врата
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeПет Юни 04, 2010 11:06 pm

Как се е оголил врата качи снимки,за да ти пусна мнение.С нашийник ли я водиш.Какъв е ?Да не са гъбички или мокра екзема? Или просто обилна смяна на козината.Това са все въпроси на които може да се отговори ако дадеш повече инфо.Има и профилактика и съпътстващо лечение.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
miroslava
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
miroslava


Male
Местожителство : botevgrad

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСъб Юни 05, 2010 5:59 am

водя я със нашийник но за сега не съм забелязала да има раничка на врата поне мене ме съмнява че може да е от каишката миналата година имахме същия проблем и се оправи от само себеси без доктори
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСъб Юни 05, 2010 10:13 am

Чаутата най добре да се водят с нагръдник, и то спецялно от кръгла кожа.Модел който го няма в България.Аз ги поръчвам от Русия или сега последният път на изложбата в Ниш взех още два .Оборудвала съм почти всичките си приятели с чау и много съфорумци.Има и нашийници ,пак кръгли от същата кожа .Причината за опадването на козината при вас е смяна на зимната и Нашийника протърква много.Често срещан проблем.Ако кожата е спокойна,даваш само добавки и спецялна храна за козина и кожа ,бързи ще се възтановите .Качи сничка ако искаш за да ти кажа повече.Снимай от близко участъка с опадала козина .Ако те интересува кои добавки точно са изпитани и вършат работа ,особено за чау.Или търси инфо, тук съм писала, ще ти пусна ново.,ако искаш.С минимален труд, се постигат невероятни резултати.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
miroslava
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
miroslava


Male
Местожителство : botevgrad

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСъб Юни 05, 2010 1:10 pm

ние я храним само със гранули на вирбак още от малка и до сега добавки не съм давала . Айричка още като започне да се стопля време получава някаква алергияот тея кожени каишки и тогава и слагам синджирче за врата
Върнете се в началото Go down
IA---
Мод
Мод
IA---


Female
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСъб Юни 05, 2010 1:52 pm

Как ще слагаш сендждир за врата като те са много чуствителни.От каишки и сенджири друго чау има отлепване на кожата на врата и постояно пълнене с течност,доста месеци лечение.Стопанката се беше видяла в чудо.В нета има що годе нормални нагръдници, ако не се орентираиш,ще ти пратя линкове.Използвай Мегадерм на Вирбак като добавка.
Върнете се в началото Go down
http://bgfengshui.com/
miroslava
Цин Шъхуан
Цин Шъхуан
miroslava


Male
Местожителство : botevgrad

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeСъб Юни 05, 2010 4:51 pm

сега ще видя да се свържа със мои познати които живеят във москва ако могат да ми намерят нагръдник за мойта хубавица и да ми го изпратят . Айра като беше бебе от един кожен нашийник ми направи алергия и затова гледам лятото да и слагам синджиртой не е строг като за злобни кучета
Върнете се в началото Go down
gaBY
Гост
avatar



Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeПет Юли 02, 2010 10:13 am

Извинявам се за тъпия въпрос, но ме мъчи една мисъл-дали моето куче не е женско. Купихме го за мъжко, но не сме вещи по въпроса и ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете в определянето на пола.
Върнете се в началото Go down
Огнеслав
Яо
Яо
Огнеслав


Male
Местожителство : София

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeНед Юли 04, 2010 6:17 am

gaBY написа:
Извинявам се за тъпия въпрос, но ме мъчи една мисъл-дали
моето куче не е женско. Купихме го за мъжко, но не сме вещи по въпроса и
ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете в определянето на пола.

Ами зависи колко е голямо все пак, може да е кастрирано. Ако има пенис значи е мъжко.


Последната промяна е направена от Огнеслав на Нед Юли 18, 2010 11:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://chowchow.bulgarianforum.net
Silviya
Шънуншъ
Шънуншъ
Silviya


Female
Местожителство : Blagoevgrad

Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitimeВто Ное 30, 2010 2:59 pm

здравеите от 2 седмици имам моя мечо,казва се Нико. Тои е на 2месеца и половина и е 6.100кг ,предстои му 3-та ваксина ...искам да попитам проблем ли е че го искарвам по 2 пати на ден пред блока на разходка,питам защото знам че трябва да се извежда чак след 3-тата ваксина.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Бърборилня - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бърборилня   Бърборилня - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Бърборилня
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Чау Чау Форум  :: Генерални дискусии :: Дискусии за Чау Чау-
Идете на: